Эндиликда газ таъминоти тизимига ва аҳолига ихтисослаштирилган бошқа турдаги хизматлар кўрсатиш билан республиканинг ҳар бир туман, шаҳар ва вилоятидаги 206 та газ таъминоти ташкилотлари шуғулланади. Бу ҳақда «Ҳудудгазтаъминот» АЖ матбуот хизмати хабар бермоқда.
Уларнинг фаолияти тикланиши Ўзбекистон Республикаси Президентининг «Иқтисодиёт ва аҳолини энергия манбалари билан барқарор таъминлаш, молиявий соғломлаштириш ва нефт-газ саноатини бошқариш тизимини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарорида кўзда тутилган эди. Ушбу қарор табиий ва суюлтирилган газ истеъмолчиларининг барча тоифалари учун хизматлар сифатини яхшилаш мақсадида қабул қилинди.
Таъкидланишича, газ таъминоти ташкилотлари сонининг кўпайиши аҳолини «зангори ёқилғи» билан барқарор таъминлаш ва шу жараёнга замонавий технологияларни жорий этиш имконини беради.
Ҳозирги кунда «Ҳудудгазтаъминот» АЖ таркибий бўлинмалари зарур мутахассислар билан тўлиқ таъминланган.

«Худудгазтаъминот» возобновило деятельность газоснабжающих организаций в каждом районе страны
Теперь обслуживанием системы газоснабжения и предоставлением специализированных услуг населению будут заниматься 206 газоснабжающих организаций в каждом районе, городе и области страны. Об этом сообщила пресс-служба АО «Худудгазтаъминот».
Возобновление их деятельности было предусмотрено постановлением Президента Республики Узбекистан «О мерах по стабильному обеспечению экономики и населения энергоресурсами, финансовому оздоровлению и совершенствованию системы управления нефтегазовой отраслью». Такое решение было принято в целях улучшения качества услуг для всех категорий потребителей природного и сжиженного газа.
Отмечается, что увеличение числа газоснабжающих организаций позволить осуществлять стабильную поставку «голубого топлива» населению и внедрить современные технологии в процесс.