Таҳлил бугун, 10:01 0963
Шамсиддин Қодиров маданият соҳасидаги 37 йиллик фаолияти давомида томоша санъатининг янгидан жонланиши ва ривожланишига муносиб ҳисса қўша олганлар шахслардан бири эди.
Қозоғистон элчихонаси Ўзбекистон раҳбариятига миннатдорлик билдирди
Кеча, 23 апрель куни Ўзбекистон ва Қозоғистон президентлари телефон орқали мулоқот қилгани ҳақида хабар берган эдик.
Биз қисмат, тақдир деймиз. Инсонларнинг фарқли ҳаётлари баъзан бизга бир оз бошқача туюлади, хато яшаяпти, деб ўйлаймиз. Аммо бундай қисмат бизнинг ҳам бошимизга тушиб қолиши ҳақида ўйлаб кўрмаймиз.
«Диққат! Қалбаки ҳужжатлар!» — Ягона портал огоҳлантириш билан чиқди
My.gov.uz порталидаги хизматлар сони 600 га яқинлашиб қолди.
Жаҳонгир Отажоновдан ўзгача клип: Бу «ижод»лардан  мақсад нима?
Сўнгги пайтларда ўзининг «қайноқ ижод»ларини тортиқ қилиб чарчамаётган хонанданинг кечаги клипи ҳаммасидан ошиб тушди.
Омбудсман тадбиркордан ишчиларнинг тўланмай келган 34 млн сўмлик иш ҳақларини ундириб берди
Олий Мажлиснинг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакили (Омбудсман)нинг Хоразм вилоятидаги минтақавий вакилига Урганч туманида яшовчи фуқаро Х.Д. қурилиш корхонаси раҳбари иш ҳақини бермаганлиги бўйича шикоят қилди

Офсайды начнут вычислять с помощью датчиков в мяче и искусственного интеллекта
ФИФА, Международная федерация футбола, объявила, что будет использовать камеры с искусственным интеллектом, чтобы помочь судьям определять офсайды на чемпионате мира 2022 года.
Полуавтоматическая система состоит из датчика в мяче, который передаёт его положение на поле каждую одну пятисотую секунды, и 12 камер слежения, установленных под крышей стадионов. Записи с камер передаются программе на основе алгоритма машинного обучения, которая отслеживает 29 точек на телах игроков.
Программное обеспечение будет объединять все данные и выдавать предупреждения, когда игроки попадают в офсайд. Оповещения будут отправлены официальным лицам в ближайшей диспетчерской, которые подтвердят решение и сообщат его судьям на поле.
ФИФА утверждает, что весь процесс будет занимать «несколько секунд». Решения об офсайде можно будет принимать быстрее и точнее.