Andijonda 18 yoshli yigit yana og‘ir jinoyatga qo‘l urdi
2020-yilning 14-oktyabr kuniga o‘tar kechasi soat 02:00 da Andijon viloyati Izboskan tumani Poytug‘ shahrida joylashgan tuman pedagogika kasb-hunar kolleji yonida 18 yoshli A.B. o‘ziga oldindan tanish bo‘lgan 18 yoshli X.X. bilan o‘zaro janjallashib qoladi.
IIV huzuridagi Tergov departamenti xabar berishicha, janjal vaqtida A.B. qo‘lida bo‘lgan xo‘jalik pichog‘i bilan X.X.ning qorin qismi hamda o‘ng soniga bir marotabadan urgan.
Sudga oid tibbiy ekspertizasining xulosasida fuqaro X.X. hayot uchun xavfli bo‘lgan «og‘ir» darajadagi tan jarohati olganligi aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan Izboskan tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘linmasi tomonidan A.B.ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 3-qismi «b» bandi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish, takroran, xavfli retsidivist yoki ilgari ushbu Kodeksning 97-moddasida nazarda tutilgan tarzda qasddan odam o‘ldirgan shaxs tomonidan sodir etilgan bo‘lsa) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В Андижане 18-летний парень ранил ножом своего сверстника
14 октября примерно в 02:00 часов 18 летний А.Б. около Педагогического колледжа расположенного в городе Пойтуг Исбасканского района, учинил ссору со своим знакомым 18-летним Х.Х., во время которого, нанес удар ножом, по животу Х.Х., сообщает Следственный департамент при МВД.
Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы телесные повреждения Х.Х. по своей тяжести относятся к тяжким телесным повреждениям опасные для жизни.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Избасканского района в отношении А.Б. было возбуждено уголовное дело по части пункту «б» части 3 статьи 104 (причиненное повторно, опасным рецидивистом или лицом, ранее совершившим умышленное убийство, предусмотренное статьей 97) Уголовного кодекса Республики Узбекистан. В данный момент А.Б. был привлечен к участию в уголовном деле в качестве подозреваемого и задержан в процессуальном порядке.