Маҳаллий бугун, 15:28 0265
Шунингдек, у ҲАМАС Фаластин Миллий Озодлик Ҳаракати (Фатҳ) бошчилигидаги Фаластин Озодлик Ташкилотига (ФЛО) қўшилишни ва Ғазо сектори ва Ғарбий Соҳилни бошқариш учун ягона ҳукумат тузмоқчи эканлигини қўшимча қилди.
Исроил бомбардимонида ҳалок бўлган болалар. Хон Юнус шаҳри.
Ғазода қатлиом рўй бермоқда – БМТ махсус маърузачиси
2023 йил 7 октябрдан буён Ғазода инсон ҳуқуқлари, хусусан, соғлиқни сақлаш соҳсида кўплаб жиддий қонун бузилишлари рўй бермоқда.
«Афросиёб» чипталари нархи яна оширилди
«Афросиёб» электропоездида чипта нархлари яна кўтарилди.
Нонушта қилмаслик инсулт хавфини ошириши маълум бўлди
Бироқ, рўза тутиш (ёки диета сабаб маълум вақт оч юриш) юрак-қон томир касалликлари хавфини камайтиради.
Тошкентда электрон сигареталарни тақиқловчи қонун муҳокамаси бўлиб ўтди
Тошкентда электрон сигареталар ва тамакини қиздириш тизимлари (IQOS) муомаласини тақиқловчи қонун муҳокамаси бўлиб ўтди. Тадбир давомида маърузачилар мавзуни илмий нуқтаи назардан муҳокама қилдилар.
Шаҳрисабзда «Халқаро фестивал» старт оляпти
Айни дамда шаҳарда «Халқаро фестивал» доирасида ОАВ вакиллари учун матбуот анжумани бўлиб ўтмоқда.
«Шерали Жўраев менинг отам» — Ботир Қодиров нега судлашаётганини маълум қилди
Хонанда Ботир Қодиров нега Зоҳиршоҳ Жўраев билан судлашаётгани, отасининг жанозасига ҳам киритишмагани ҳақида гапирди.

США рассказали о планах провести полёт на Луну уже в 2022 году
В Сети появилась информация, согласно которой США запланировала непилотируемый полёт космического корабля Orion вокруг Луны уже на август 2022 года.
Данная миссия станет частью программы Artemis, заявил глава NASA Билл Нельсон. При этом стоит понимать, что данный полёт не подразумевает наличия экипажа на борту аппарата.
Сообщается, что первый этап программы Artemis подразумевает облёт корабля вокруг Луны. Общая её продолжительность составит от трёх до шести недель. На этом этапе специалисты агентства смогут проверить готовность корабля к миссии Artemis 2.
Напомним, что ранее генеральный инспектор NASA Пол Мартин поделился информацией о стоимости первого запуска сверхтяжёлой ракеты Space Launch System и космического корабля Orion. Цена вопроса — 4,1 млрд долларов.