Ўзбекистон Республикаси Бош прокурорининг 2018 йил 3 ноябрдаги буйруғига асосан Аминов Шохрух Азаматович Навоий вилоят прокурори лавозимига тайинланди. Бу ҳақда Бош прокуратура матбуот хизмати хабар берди.
Ш.Аминов 1981 йилда туғилган, маълумоти олий, ҳуқуқшунос. 2002 йилда Самарқанд давлат университетини тамомлаган.
Прокуратура органларидаги иш фаолиятини 2004 йилда Самарқанд шаҳар прокуратурасида бошлаб, Самарқанд вилоят прокуратураси органларида турли лавозимларда, 2014 йилдан Бош прокуратура бошқарма прокурори, катта прокурори, бошқарма бошлиғи ўринбосари, бошқарма бошлиғи, Тошкент вилоят прокурорининг ўринбосари лавозимларида фаолият юритган.
Аввал Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Мажбурий ижро бюроси директорининг ўринбосари лавозимида ишлаган.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Навоий прокурори вазифасида ишлаб келган Каримов Хидир Саматович Қорақалпоғистон Республикаси прокурори лавозимига тайинланганди.

В соответствии с приказом Генерального прокурора Республики Узбекистан от 3 ноября 2018 года Аминов Шохрух Азаматович назначен прокурором Навоийской области, сообщила пресс-служба генпрокуратуры.
Аминов родился в 1981 году, образование высшее, юрист. В 2002 году окончил Самаркандский государственный университет.
Трудовую деятельность в органах прокуратуры начал в 2004 году в прокуратуре города Самарканда, занимал различные должности в органах прокуратур Самаркандской области. С 2014 года работал прокурором, старшим прокурором управления, заместителем начальника управления, начальником управления Генеральной прокуратуры, заместителем прокурора Ташкентской области.
Ранее занимал должность заместителя директора Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан.