2025 yil 7 noyabrda ADM Global kompaniyalar guruhiga kiruvchi ADM Jizzakh zavodi O‘zbekistonda birinchi bo‘lib yengil avtomobillar uchun mahalliy ishlab chiqarilgan tovarlarning rasmiy sertifikatiga ega bo‘ldi.
Sertifikatlar Vazirlar Mahkamasining 2024 yil 28 oktabrdagi 712-son qaroriga muvofiq berilgan bo‘lib, mahalliylashtirishning yuqori darajasi va milliy standartlarga muvofiqligini tasdiqlaydi.
Ushbu sertifikatlarni olish oddiy jarayon bo‘lmay, ko‘plab tekshiruv va audit bosqichlaridan o‘tishni talab qiladi. Ushbu muvaffaqiyat katta jamoaviy ishning hosilasi bo‘lib, ADM Jizzakh ishlab chiqarishi belgilangan talablarga javob berishini tasdiqlaydi.
Rasmiy sertifikatga ega bo‘lish davlat kompaniyalari va tashkilotlariga mahalliy ishlab chiqarish to‘g‘risidagi qonunchilik talablariga muvofiq ADM Jizzakh avtomobillarini xarid qilish imkonini beradi.

ADM Jizzakh – первый автопроизводитель Узбекистана, получивший сертификаты товаров местного производства
7 ноября 2025 года завод ADM Jizzakh, входящий в группу компаний ADM Global, стал первым в Узбекистане, кто получил официальные сертификаты товаров местного производства на легковые автомобили.
Сертификаты выданы согласно Постановлению Кабинета Министров №712 от 28 октября 2024 года и подтверждают высокий уровень локализации и соответствие национальным стандартам.
Получение таких сертификатов — непростая процедура, требующая прохождения множества этапов проверки и аудита. Этот результат стал итогом большой командной работы и подтверждает, что производство ADM Jizzakh отвечает установленным требованиям.
Теперь наличие официального сертификата позволяет государственным компаниям и организациям закупать автомобили ADM Jizzakh в соответствии с требованиями законодательства о местном производстве.