Andijonda dahshatli YTHda to‘rt kishi vafot etdi
Kecha, 2020 yil 13 fevral kuni, taxminan soat 21:00 larda, 24 yoshli X.M. «Nexia-3» rusumli avtomashinada 3 nafar yo‘lovchilar bilan birga «Andijon-Asaka» avtomobil yo‘lining «Asaka» yo‘nalishi bo‘yicha harakatlanib ketayotib, Andijon tumani, «Teraktagi» mahallasi hududida yo‘lning chekka qismida harakatsiz holda turgan 27 yoshli A.N.ning boshqaruvida bo‘lgan «Zil-130» rusumli yuk avtomashinasiga urilib, yo‘l-transport hodisasi sodir etgan.
Natijada «Nexia-3» avtomashinasi haydovchisi X.M. va oldi yo‘lovchi o‘rindiqdagi yo‘lovchi 24 yoshli I.J.lar hodisa sodir bo‘lgan joyida, yo‘lovchilar 24 yoshli M.B. va 20 yoshli N.P.lar esa ko‘rsatilgan tibbiy muolajalarga qaramasdan shifoxonada vafot etishgan.
Mazkur holat yuzasidan Andijon viloyati IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodekining 266-moddasi 3-qismi «a» bandi (Odamlar o‘limiga sabab bo‘lgan transport vositasini boshqaruvchi shaxs tomonidan transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Dastlabki tergov harakatlari davom ettirilmoqda.
Tergov departamenti halok bo‘lganlarning oila a’zolariga hamdardlik bildiradi.
Hurmatli fuqarolar yo‘llarda harakatlanganda belgilangan tezlik talablariga qat’iy rioya qilishingizni so‘raymiz. Tezlikni me’yoridan oshirib o‘zingiz va boshqa harakat ishtirokchilarining hayotini xavf ostida qoldirmang. Unutmang! Sizni uyda farzandlaringiz, ota-onangiz va yaqinlaringiz kutadi. Har doim yo‘l harakati qoidalariga rioya qiling.

Страшное ДТП в Андижане: погибли 4 человека
13 февраля 2020 года примерно в 21:00 часов водитель автомобиля марки «Nexia-3» 24-летний Х.М. управляя автомобилем по автомобильной дороге «Андижан-Асака» по направлению «Асака» с 3 пассажирами, пролегающей по территории Андажинского района столкнулся со стоявшим без движения на краю проезжей части грузовым автомобилем марки «Зил-130», находившегося под управлением 27-летнего А.Н. Об этом сообщает пресс-служба Следственного департамента при МВД.
В результате дорожно-транспортного происшествия водитель автомобиля «Nexia-3» Х.М. и сидевший на переднем пассажирском сиденье 24-летний И.Ж. от полученных телесных повреждений скончались на месте происшествия. Другие пассажиры 24-летняя М.Б. и 20-летняя Н.П. несмотря на усилия врачей скончались в медицинском учреждении.
По данному факту Следственным управлением при УВД Андижанской области возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.3 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы) ведется предварительное следствие.