Haydovchilar diqqatiga! Poytaxt markazidagi ko‘cha yopiladi
Toshkent shahrida ochiq osmon ostidagi muz maydonining ochilishi munosabati bilan poytaxt markazidagi ko‘cha yopiladi. Bu haqda shahar IIBB axborot xizmati xabar berdi.
«Bugun, 7-yanvar kuni Alisher Navoiy nomidagi Davlat akademik katta teatrining oldida ochiq osmon ostida ilk marotaba tashkil etilgan muz maydonining ochilishi munosabati bilan soat 18.00 dan tadbir tugagunga qadar Buxoro ko‘chasining Zarafshon ko‘chasi bilan kesishmasidan to Buyuk Turon ko‘chasi bilan kesishmasigacha bo‘lgan hudud transport vositalari harakatlanishi uchun yopiladi», deyiladi xabarda.

Вниманию водителей! В Ташкенте закрыли часть одной из центральных улиц
В Ташкенте в связи с открытием первого ледового катка под открытым небом закрыли часть улицы Бухара от пересечения с улицей Зарафшон до пересечения с улицей Буюк Турон, сообщает пресс-служба столичного хокимията.
«Сегодня, 7 января в связи с открытием первого ледового катка под открытым небом возле Государственного академического большого театра имени Алишера Навои временно, с 18.00 часов и до окончания мероприятия будет закрыт для движения транспортных средств участок улицы Бухара от пересечения с улицей Зарафшон до пересечения с улицей Буюк Турон»,- говорится в сообщении.