Transport vositalarining haydovchilariga nisbatan turli huquqbuzarliklar uchun ma’muriy ta’sir choralari qo‘llanilgan.
Ulardan besh nafarida transport vositalari egalarining fuqarolik javobgarligi majburiy sug‘urta polisi bo‘lmagan, to‘rt nafar haydovchilarning avtomobillari oynalari tegishli ruxsatsiz qoraytirilganligi aniqlangan.
Ikki nafar haydovchi avtomobillariga shovqinni pasaytiradigan moslama (maxsus «sport» turi) o‘rnatishgan. Yana biri boshqa shaxsga tegishli bo‘lgan avtomobilni boshqarish uchun ishonchnomaga ega bo‘lmagan, boshqasida haydovchilik guvohnomasi va taloni yo‘q bo‘lgan. Yana bir haydovchida transport vositasining pasporti bo‘lmagan.
Quyidagi videoyozuvda esa nafaqat «Spark» avtomobili haydovchisi, balki boshqa avtomobilchilar ham «drifting» bilan shug‘ullanayotganligini ko‘rish mumkin.

ГУВД Ташкента поместило на штрафплощадку 14 автомобилей, участвовавших в «ночных развлечениях» (видео)
Четырнадцать автотранспортных средств, участвовавших 10 февраля в «ночных развлечениях» на стоянке напротив административного здания Ucell, были помещены на штрафплощадку, а к их водителям применены меры административного воздействия за различные правонарушения, сообщает ГУВД Ташкента.
Так, 5 водителей не имели страховой полис обязательного страхования гражданской ответственности владельцев транспортных средств, у 4 транспортных средств стекла были затонированы без соответствующего на то разрешения, 2 водителя установили глушители, один водитель не имел доверенности на управление транспортным средством, принадлежащим другому лицу, один водитель не имел при себе водительского удостоверения и талона, и у одного водителя не было паспорта транспортного средства.
Также представляем вашему вниманию фрагмент видеозаписи, на котором дрифтингом «развлекается» не только водитель автомобиля марки «Спарк», но и другие автомобилисты.