Ijtimoiy tarmoqlarda 1 iyundan boshlab Damas, Labo, Cobalt va Lacetti avtomobillarining yangilangan versiyasini taqdim qilishi, Cobalt va Lacetti narxlari esa $20-23 ming dollardan boshlanishi haqida xabarlar tarqaldi.
UzAuto Motors ushbu xabarlarga rasmiy munosabat bildirib, bu bo‘yicha hech qanday ma’lumot taqdim qilmaganini qayd etdi
«Ushbu ma’lumotlar hech qanday asosga ega emas va yolg‘onligini ta’kidlab o‘tish kerak. Kompaniya va mahsulotlar narxi haqida rasmiy sahifalarimiz orqali bilib olishingiz mumkin», deyiladi munosabatda.

UzAuto Motors опровергла повышение цен на Cobalt и Lacetti
В сети распространились сообщения о том, что с 1 июня будут представлены обновлённые версии автомобилей Damas, Labo, Cobalt и Lacetti, а цены на Cobalt и Lacetti поднимутся до 20−23 тысяч долларов.
Компания UzAuto Motors назвала ложной данную информацию.
«UzAuto Motors не давал никакую официальную информацию по данному поводу. Эти данные и заявления безосновательные и ложные. Мы просим администраторов и владельцев различных каналов, руководствуясь законом и здравым смыслом, не распространять ложную информацию для привлечения аудитории», — говорится в сообщении компании.