Andijonda yog‘ochdan «ko‘prik» yasab odamlarni pul evaziga o‘tkazgan shaxs 7 sutkaga qamaldi
Andijon viloyati Buloqboshi tumani hokimligi ijtimoiy tarmoqlarda tumandagi soylardan birining ustiga yog‘ochdan ko‘prik o‘rnatib, odamlardan pul ishlayotgan fuqaro to‘g‘risida tarqalgan xabarlar bo‘yicha ma’lumot berdi.
Qayd etilishicha, 2021 yilning iyul oyidagi tabiiy ofat oqibatida tumandagi Aravonsoy ko‘prigi yaroqsiz holatga kelib qolgan va undan foydalanish to‘xtatilgan.
10 oktyabr kuni «Bozorboshi» MFY Chilonzor ko‘chasida yashovchi 35 yoshli, muqaddam sudlangan N.I. soyga ikkita yog‘ochdan iborat ko‘prik yasab, odamlarni 1000 so‘m evaziga o‘tkazib qo‘yishni yo‘lga qo‘ygan.
Mazkur noqonuniy xatti-harakati Buloqboshi tumani sudida ko‘rib chiqilgan va N.I. Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksning 183- (mayda bezorilik) va 200-moddalari (o‘zboshimchalik) bilan aybdor deb topilib, unga nisbatan7 sutka ma’muriy qamoq jazosi tayinlangan.
Hokimlik matbuot xizmatining ma’lumotlariga ko‘ra, hozirda tumandagi ko‘prikni qurish va ta’mirlash ishlari boshlangan.

В Андижане арестовали мужчину, который соорудил «мост» через речку и брал деньги за проход
Хокимият Булокбошинского района Андижанской области прокомментировал распространившуюся в сети информацию о гражданине, который собирал деньги с жителей за проход по самодельному мосту.
В июле этого года в Булакбашинском районе мост, переправлявший граждан через речку, пришел в негодность.
10 октября 35-летний житель махалли Бозорбоши – ранее судимый Н.И. соорудил на этом месте самодельную переправу из двух досок, и стал собирать с желающих перейти через речку по 1000 сумов.
Согласно решению Булакбашинского районного суда гражданин признан виновным по статьям 183 (Мелкое хулиганство) и 200 (Самоуправство) Кодекса об административной ответственности и приговорен к административному аресту на 7 суток.