Bugun kunduz kuni Farg‘ona vodiysi viloyatlarida va kunning birinchi yarmida Toshkent, Samarqand, Jizzax, Sirdaryo, Qashqadaryo, Surxondaryo viloyatlarida ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘ladi.
Respublikaning qolgan hududlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 15-20 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zon bilan kuzatilishi mumkin. Harorat 17-22° iliq bo‘ladi.
Poytaxtimizda kunning birinchi yarmida yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat 19-21° iliq bo‘ladi.
Tog‘ oldi va tog‘li hududlarida ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi, baland tog‘larda yog‘ingarchilik (yomg‘ir, qor) bo‘ladi, ba’zi joylarda kuchli bo‘lishi mumkin.
Tog‘ oldi va tog‘li hududlarda sel-suv toshqin hodisalari yuzaga kelishi mumkin. Tog‘li hududlarda qor ko‘chishi xavfi bor. Shamol 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 15-20 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat 8-13° iliq bo‘ladi.

Сегодня в некоторых регионах республики возможны селе-паводковые явления
Как сообщает Узгидромет, сегодня по Узбекистану переменная облачность, по областям Ферганской долины и в первой половине дня по Ташкентской, Самаркандской, Джизакской, Сырдарьинской, Кашкадарьинской, Сурхандарьинской областям местами дождь, гроза. По остальной территории республики без осадков. Ветер восточный 7-12 м/c, местами возможно усиление до 15-20 м/с, в отдельных районах с пыльным поземком. Температура 17-22° тепла.
В Ташкенте переменная облачность, в первой половине дня дождь, возможна гроза. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура 19-21° тепла.
В связи с ожидаемыми дождями по предгорным и горным районам республики возможны селе-паводковые явления.
По предгорным и горным районам республики переменная облачность, временами дожди, в высокогорьях осадки (дождь, снег), местами сильные. Лавиноопасно. Ветер восточный 7-12 м/с, местами возможно усиление до 15-20 м/с. Температура 7-12° тепла.