Buxoroda litsey o‘quvchisi do‘pposlandi
Joriy yilning 2-dekabr kuni soat 19:00da Buxoro viloyati Kogon shahrida yashovchi 1992 yilda tug‘ilgan fuqaro F.R. B.Naqshband ko‘chasida joylashgan Buxoro Tibbiyot instituti qoshidagi Akademik litsey yotoqxonasida o‘zaro janjal oqibatida vaqtincha shu yotoqxonada yashovchi, 1-kurs o‘quvchisi 2003-yilda tug‘ilgan fuqaro D.N.ning qorin qismiga urib-tepib jarohat yetkazgan.
IIV matbuot xizmatining xabar berishicha, jabrlanuvchi kasalxonaga yotqizilgan. F.R. ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 1-qismi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Бухарской области 27-летний мужчина избил ученика академического лицея
В Бухарской области 27-летний мужчина избил ученика академического лицея, сообщает пресс-служба МВД.
2 декабря нынешнего года примерно в 19:00 в общежитии академического лицея при Бухарском медицинском институте, расположенном по ул. Б. Накшбанд, Ф. Р., проживающий в махаллинском сходе граждан «Туркистон» г. Кагана, 1992 года рождения, вследствие возникшей ссоры нанес несколько телесных повреждений в область живота проживающего в общежитии первокурсника Д. Н.
В результате этого пострадавший был доставлен в больницу, а Ф. Р. задержан.
По данному факту было возбуждено уголовное дело согласно части 1 статьи 104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.