Chilonzorda yettita mashina ishtirokida yirik YTH sodir bo‘ldi (video)
Kecha, 25-iyun kuni soat taxminan 12.00da Toshkent shahri, Chilonzor tumanida yirik yo‘l transport hodisasi sodir bo‘ldi. Bu haqda Toshkent shahar IIBB xabar berdi.
«Howo» rusumidagi yuk mashinasining 32 yoshli haydovchisi Talgat T. «Bunyodkor» ko‘chasi bo‘ylab harakatlanayotib, qarama-qarshi yo‘lga chiqib ketgan va 6 ta avtomobil: «Matiz» (33 yoshli Erkinjon R. boshqaruvidagi), «Kobalt» (26 yoshli Ahliyor E.), «Lasetti» (61 yoshli Abdumannab A.), «Spark» (35 yoshli Jahongir T.), «Matiz» (29 yoshli Sherzod A.), «Matiz» (23 yoshli Shamsiddin A.) bilan to‘qnashuv sodir etgan. Hodisa oqibatida haydovchilar jarohatlanmagan.
Yo‘l bo‘yida ketayotgan 21 yoshli Sanobar T. avtomobillarning biridan uchib ketgan butlovchi qism zarbidan jarohat olgan va unga tibbiy yordam ko‘rsatilgan.

В Чиланзарском районе произошло ДТП с участием семи автомобилей
25 июня в 12.00 часов в Чиланзарском районе произошло крупное ДТП с участием семи автомобилей,  сообщает ГУВД Ташкента.
32-летний водитель грузового автомобиля марки «Howo» Талгат Т., двигаясь по улице Бунёдкор, выехал на полосу встречного движения и столкнулся с 6 автомобилями: «Матиз» (33-летний Эркинжон Р.), «Кобальт» (26-летний Ахлиёр Э.), «Ласетти» (61-летний Абдуманнаб А.), «Спарк» (35-летний Джахонгир Т.), «Матиз» (29-летний Шерзод А.), «Матиз» (23-летний Шамсиддин А.). Среди водителей пострадавших нет.
В результате ДТП отлетевшей запчастью одного из автомобилей была травмирована шедшая по обочине дороги 21-летняя Санобар Т. Она получила незначительные телесные повреждения и обратилась за медицинской помощью.
Предварительная причина ДТП: водитель грузового автомобиля уснул за рулем. Детали совершенного ДТП и размер причинённого им материального ущерба устанавливаются.