6-iyun kuni ijtimoiy tarmoqlarda «Chorvoqda fuqarolar o‘rtasida janjal, ommaviy mushtlashuv» kabi izohlar bilan video xabar tarqatildi. Ushbu holat yuzasidan Toshkent viloyati IIBB surishtiruv o‘tkazgan.
Mazkur hodisa tasvirga tushirilgan joy Bo‘stonliq tumani «Novobod» MFY hududidagi «Piramida -Chorbog‘ oromgohi» sohili bo‘lib, sohilda dam olish 2021-yil 3-iyun kunidan rasmiy ochilgan. Shu vaqt oralig‘ida bu kabi hodisa ro‘y bermagan va IIBga hech qanday murojaat kelib tushmagan.
Aniqlanishicha, tasvirga olingan holat 2018-2019-yil oralig‘ida sodir bo‘lgan bo‘lishi mumkin. Bunga sabab hozirda ushbu sohilning suvi va ko‘rinishi hamda uning atrofidagi muhit va boshqa jarayonlar o‘zgarganligi misol (suratda).
Hozirda mazkur holatning kelib chiqish sababi va holat ishtirokchilarini aniqlash yuzasidan Bo‘stonliq tumani IIB tomonidan tezkor surishtiruv ishlari olib borilmoqda.

Видео массовой драки на пляже Чарвака было снято несколько лет назад – комментарий МВД
По данным МВД, инцидент был снят на пляже «Пирамида – Чарвакский лагерь», расположенный на территории схода граждан «Новобод» Бостанлыкского района.
Отдых здесь официально был открыт 3 июня 2021 года. С этой даты до сегодняшнего дня на этом пляже не было зафиксировано никаких происшествий и обращений в правоохранительные органы не поступало, отметили в МВД.
«Инцидент на видео мог произойти в 2018-2019 годах. Основанием для этого служат вид берега и воды, а также прилегаающей территории», – говорится в сообщении.
В настоящее время с целью выявления причин данного случая и установления участников конфликта УВД Бостанлыкского района проводится дознание.