Ijtimoiy tarmoqlarda Mirobod tumanida bir fuqaro otib ketilgani haqida xabarlar tarqaldi. Poytaxt IIBB ushbu ma’lumotlar yolg‘on ekanini ma’lum qildi.
Toshkent shahar IIBB xabariga ko‘ra, joriy yilning 21 noyabr kuni taxminan soat 22:30 larda Mirobod tumani Nukus va Avliyoota ko‘chalari chorrahasida 1998 yilda tug‘ilgan B.B. boshqaruvidagi Hyundai sonata rusumli avtomobilda piyodani urib yuborgan.
Oqibatda piyoda, 1982 yilda tug‘ilgan F.K. shifoxonaga olib borilgan, ammo shifokorlarning sa’y-harakatlarga qaramay vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB Tergov boshqarmasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Tergov harakatlari olib borilmoqda.

ГУВД опровергло сообщения о том, что в Ташкенте застрелили человека
Сообщения о том, что в Мирабадском районе Ташкента застрелили человека, опровергли в столичном ГУВД. Ранее в социальных сетях распространилась ложная информация о том, что в Мирабадском районе якобы застрелили гражданина.
Согласно данным столичного ГУВД, 21 ноября примерно в 22:30 на пересечении улиц Нукуса и Авлиёота в Мирабадском районе водитель автомобиля Hyundai Sonata Б.Б., 1998 года рождения, сбил пешехода.
В результате пострадавшего мужчину Ф.К., 1982 г.р., доставили в больницу. Однако, несмотря на усилия врачей, пешеход скончался.
Возбуждено уголовное дело по статье 266 (нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств), ведется расследование.