Jizzaxda bir oilaning 3 nafar a’zosi zaharlandi, xonadon kelini vafot etdi
Jizzax viloyatining Do‘stlik tumanida yashovchi bir oilaning 3 nafar a’zosi uy sharoitida tayyorlangan konserva mahsulotidan zaharlandi. Bu haqda «Zamon» informatsion dasturida ma’lum qilindi.
Shifokorning so‘zlariga qaraganda, 1995-yilda tug‘ilgan X.G‘. shifoxonaga olib kelinganida juda holsiz va so‘zlasha olmaydigan holatda bo‘lgan.
Ta’kidlanishicha, bemorlar shifoxonaga kelishi bilan kerakli muolajalar qilingan. Ammo xonadonning 26 yoshli kelini ko‘rsatilgan tibbiy yordamga qaramay vafot etgan. Marhuma zaharlangandan so‘ng 1,5 kun davomida shifokorlarga murojaat qilmagani aytiladi.

В Джизаке трое членов одной семьи отравились консервацией, умерла молодая женщина
В Дустликском районе Джизакской области трое членов одной семьи отравились домашней консервацией. Об этом говорится в сюжет информационной программы «Замон».
По словам врача, невестка семьи, 26-летняя Х.Г., была госпитализирована в тяжелом состоянии. Несмотря на оказанную медицинскую помощь женщина скончалась.
Отмечается, что она обратилась за медицинской помощью очень поздно – через 1,5 сутки после отравления.
Ранее в Самаркандской области было зафиксировано отравление домашней консервацией пяти человек, один из них скончался.