Mudhish YTHda 4 inson halok bo‘ldi
2023 yil 8 iyun kuni soat 19:30 larda Urgut tumani «Omonqo‘ton» mahallasi hududidan o‘tuvchi M-39 avtomobil yo‘lining 1121 km.da mudhish yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi.
Qayd etilishicha, «Cobalt» rusumli avtomashina haydovchisi «Urgut-Qarshi» yo‘nalishi bo‘ylab haraktlanib, boshqaruvini yo‘qotib, yo‘lning qarama-qarshi tomonidan kelayotgan «Kamaz» rusumli yuk avtomashinasi bilan to‘qnashgan.
Natijada, «Cobalt» rusumli avtomashina haydovchisi va 3 yo‘lovchilari olgan tan jarohatlari oqibatida hodisa joyida vafot etgan.
Shuningdek, «Kamaz» rusumli avtomashinasi haydovchisi Urgut tuman tibbiyot birlashmasiga yotqizilib, unga shifokorlar tomonidan tez tibbiy yordam ko‘rsatilmoqda.
Mazkur holat yuzasidan 2023 yil 8 iyun kuni tuman IIB huzuridagi TB tomonidan O‘zbekiston Respublikasi JKning 266-moddasi 3-qismi «a» bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В Самарканде произошло смертельное ДТП с участием Cobalt и «КамАЗ»
В Ургутском районе Самаркандской области произошло страшное ДТП, в котором погибли четыре человека.  Об этом сообщает областного УВД.
Авария произошла 8 июня в 19:30 на трассе М-39, проходящей по территории махалли "Амонкутон".
Водитель автомобиля "Кобальт", двигавшегося по направлению "Ургут-Карши", не справился с управлением, вылетел на противоположную полосу трассы и практически в лобовую врезался в грузовик "Камаз". Удар был настолько сильным, что грузовик опрокинулся на дороге, а "Кобальт" вылетел с трассы, несколько раз перевернулся, и оказался смят как консервная банка.
В результате водитель "Кобальта" и три его пассажира погибли на месте. Водитель грузовика был доставлен в местное медицинское объединение.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 3 пункту "а" статьи 266 (нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств) Уголовного кодекса.