Namanganda «to‘qmoq» ko‘targan bosqinchilar
Joriy yil 30-yanvar kuni soat 3:00 larda Namangan shahrida yashovchi B.N. spirtli ichimlikdan mast holda Namangan shahar Davlatobod tumanida joylashgan kafega kelgan. U kafe rahbari N.O.ga pitssa yeguligini nasiyaga olib ketishini aytib, sovuq qurol va temir tayoq (bita) bilan tahdid qilgan. Kafe rahbari N.O. nasiyaga savdo qilmasligini aytgach, yonida bo‘lgan o‘tkir tig‘li jism bilan uning chap ko‘krak qafasi orqa yuzasiga urib tan jarohati yetkazgan. Bu haqda Namangan viloyati IIB Axborot xizmati xabar berdi.
Shuningdek, B.N. o‘zining jinoiy harakatlarini davom ettirib, shu kuni Spark rusumli avtomashinani boshqarib, ukasi G‘.N. bilan bir guruh bo‘lib, soat 6:30 larda Namangan shahar I.Karimov ko‘chasida joylashgan Namangan viloyati IIB YXHB binosi ro‘parasidagi chorrahada Malibu rusumli avtomashinaning yo‘lini qisib to‘xtatgan. Hech bir sababsiz sovuq qurol va temir tayoq (bita) bilan avtomashinaning old eshik oynasi va orqani ko‘rsatuvchi yon oynalarini urib sindirib, haydovchiga tan jarohati yetkazib, bezorilik qilgan.
Mazkur holat yuzasidan Namangan shahar Davlatobod tumani IIB huzuridagi TB tomonidan fuqaro B.N.ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi 3-qismi «a,g», ukasi G‘.N.ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi 2-qismi «b,v» bandlari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib tergov harakatlari olib borilmoqda.

Пьяный наманганец устроил драку в кафе и разбил стекла автомобиля «Малибу»
Житель города Намангана Б.Н. 30 января нынешнего года в 03:00 в пьяном состоянии пришел в кафе, расположенное в Давлатабадском районе города, заказал руководителю заведения Н.О. пиццу, изъявив намерение взять ее в долг, угрожал холодным оружием и битой. Руководитель кафе сказал, что они не торгуют в долг, тогда посетитель ударил острым предметом в левую грудь мужчины, нанеся тем самым ему телесное повреждение, сообщает пресс-служба УВД Наманганской области.
Кроме того, Б.Н., продолжая свои преступные действия, вместе со своим братом Г.Н. будучи за рулем автомобиля «Спарк», примерно в 6:30 на перекрестке напротив здания УБДД УВД Наманганской области по улице И. Каримова перекрыл путь автомобиля «Малибу» и без всякой на то причины холодным оружием и битой разбил боковые зрительные стекла, передние дверные стекла машины.
По данным фактам в отношении Б.Н. возбуждено уголовное дело пунктами «а,г» части 3 статьи 277 (Хулиганство), а в отношении Г.Н. – пунктами «б,в» части 2 статьи 277 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.