Kecha, 3 iyun kuni soat 16:27 da Nexia-3 haydovchisi KXY ko‘chasi bo‘ylab Bunyodkor shohko‘chasi tomonga borayotib, belgilangan yo‘l harakati qoidalariga rioya qilmagan.
Xususan, oldinda harakatlanib ketayotgan mashina bilan oraliq masofa saqlamagani va katta tezlikda harakatlangani sababli oldidagi piyodalarni o‘tkazish uchun to‘xtagan 69-yo‘nalishdagi avtobusning orqasiga kelib urilgan.
Oqibatda yengil avtomobil haydovchisi Respublika shoshilinch tez yordam ilmiy markazida vafot etgan.
Hozirda mazkur yo‘l-transport hodisasi bo‘yicha Toshkent shahar ichki ishlar bosh boshqarmasi tomonidan dastlabki tergov ishlari olib borilmoqda.

В Ташкенте Nexia-3 врезалась в пассажирский автобус: есть погибший
По данным «Тошшахартрансхизмат», 3 июня в 16:27 водитель автомобиля Nexia-3 гражданин У.О. ехал на высокой скорости по улице Кичик Халка йули в сторону проспекта Бунёдкор. При этом водитель не соблюдал положенной дистанции.
В результате Nexia-3 врезалась сзади в пассажирский автобус MAN маршрута №69, который остановился чтобы пропустить пешеходов.
Из-за полученных травм водитель Nexia-3 скончался в Республиканском научно-исследовательском центре скорой помощи.
В настоящее время Главное управление внутренних дел города Ташкента проводит предварительное следствие.