«O‘zbekiston havo yo‘llari» samolyoti Pulkovoga qo‘nish vaqtida qo‘nish yo‘lagidan chiqib ketdi
2 mart kuni soat Moskva vaqti bilan 21:59 da «O‘zbekiston havo yo‘llari»ning Toshkentdan Sankt-Peterburgga parvoz qilgan Boeing-767 yo‘lovchi samolyoti «Pulkovo» aeroportida qo‘nishni amalga oshirgach, uchish-qo‘nish yo‘lagidan chiqib ketgan. Bu haqda kompaniya matbuot xizmati xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, hodisa oqibatida jabrlanganlar yo‘q. Samolyotga zarar yetmagan, yo‘lovchilarni evakuatsiya qilishga zarurat tug‘ilmagan.
Hodisaga ob-havo va yo‘lakning holati sabab bo‘lgan, deb tahmin qilinmoqda.
Samolyot bortida 241 nafar yo‘lovchi va 15 nafar ekipaj a’zosi bo‘lgan.
Rossiya Federatsiyasi tergov qo‘mitasi va Rosaviatsiya «Pulkovo» aeroportida voqea yuzasidan tergov olib bormoqda.

Самолет «Uzbekistan Airways» сошел с полосы в аэропорту «Пулково»
Самолет «Uzbekistan Airways» сошел с взлетно-посадочной полосы в аэропорту «Пулково» в Санкт-Петербурге.
«2 марта в 21:59 по московскому времени воздушное судно Boeing-767 «Uzbekistan Airways», при выполнении регулярного пассажирского рейса HY631 по маршруту Ташкент–Санкт-Петербург после посадки в аэропорту «Пулково», при выполнении руления частично, передними колесами шасси сошло на грунт»,- сообщили в пресс-службе компании.
Самолет повреждений не имеет, аварийная эвакуация пассажиров не потребовалась.
По данным компании, возможными причинами могли стать погодные условия, состояние полосы и рулежной дорожки.
На борту находились 241 пассажир и 15 членов экипажа.
Следственный комитет РФ и Росавиация проводят расследование события в аэропорту «Пулково».
В связи с произошедшим, вылет рейса HY632/02MAR19 переносится. Представительством НАК в г.Санкт-Петербург ведется работа по размещению пассажиров задержанного рейса в гостинице.