Qozog‘istondagi YTHda 3 nafar o‘zbekistonlik vafot etdi
O‘zbekistonning Olmaota shahridagi Bosh konsulxonasi bergan ma’lumotga ko‘ra, 2019-yil 2-avgust Qozog‘istonning Turkiston viloyatida Olmaota-Toshkent-Termiz avtotrassasida yo‘l-transport hodisasi ro‘y bergan. Unda 4 kishi, jumladan 2 nafar yo‘lovchi – O‘zbekiston fuqarolari F.T. va D.A. voqea joyida halok bo‘lgan.
Uchinchi o‘zbekistonlik R.J. olgan jarohatlaridan Chimkent shahar shifoxonasida vafot etdi.
Bosh konsulxona vaziyatni nazoratga olgani va marhumlarning jasadlarini vatanga yuborish bo‘yicha ularning oila a’zolariga konsullik-huquqiy va tashkiliy masalalarni hal qilishda yordam ko‘rsatayotgani aytilmoqda.

В ДТП в Казахстане погибли трое Узбекистанцев
По информации Генерального консульства нашей страны в городе Алматы, 2 августа 2019 года на автотрассе Алматы-Ташкент-Термез в Туркестанской области Казахстана произошло дорожно-транспортное происшествие, в котором на месте погибли 4 человека, в том числе 2 пассажира – граждане Узбекистана Ф.Т. и Д.А. Третий соотечественник Р.Ж. от полученных травм скончался в городской больнице города Шымкент.
Генконсульство взяло ситуацию на контроль и помогает родным погибших в решении консульско-правовых и организационных вопросов транспортировки тел соотечественников на родину.