Samarqandda «Malibu»ning uch yo‘lovchisi halok bo‘ldi
Samarqandda mudhish yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi. Bu haqda IIV huzuridagi Tergov departamenti xabar berdi.
2020-yilning 1-iyul kuni soat 12:00 da Samarqand tumani Andijon mahallasi hududidan o‘tuvchi M-39 avtomobil yo‘lining 1095 kilometrida 51 yoshli T.T.ning boshqaruvida bo‘lgan «MAN» rusumli yuk avtomashinasi va 49 yoshli Z.J. (ayol) boshqaruvida bo‘lgan «Malibu» rusumli avtomashinalari to‘qnashuvi natijasida «Malibu» ning yo‘lovchilari – 50 yoshli M.K. (ayol), 51 yoshli J.S. (ayol) va 48 yoshli A.A.lar olgan tan jarohatlari bilan hodisa joyda vafot etishdi.
Mazkur holat yuzasidan Samarqand viloyati IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 3-qismi «a» bandi (odamlar o‘limiga sabab bo‘lgan transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В Самарканде грузовик «MAN» врезался в «Malibu»: трое скончались на месте
1 июля примерно в 12:00 часов на 1095 километре автомобильной дороги М-39, пролегающей по территории махаллинского схода граждан Андижан Самаркандского района произошло столкновение между грузовым автомобилем марки «MAN», находившийся под управлением 51-летнего Т.Т. и автомобилем марки «Malibu», находившийся под управлением 49-летней З.Ж.
В результате столкновения пассажиры автомобиля «Malibu» 50-летняя М.К., 51-летняя Ж.С. и 48-летний А.А. скончались на месте события.
По данному факту Следственным управлением при УВД Самаркандской области возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.3 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. В настоящее время ведется предварительное следствие.