Samarqandda ayanchli YTH videosi tarqaldi. Uch yigit halok bo‘lgan
Ijtimoiy tarmoqlarda ayanchli yo‘l-transport hodisasi tasvirlangan video tarqaldi. Unda Nexia-3 boshqaruvni yo‘qotib yo‘l chetidagi daraxtga urilib yonib ketgani tasvirlangan.
Ma’lum bo‘lishicha, hodisa 2023 yil 16 oktyabr kuni soat 01:47 da Samarqand shahri Sadriddiy Ayniy ko‘chasida sodir bo‘lgan. Mashinani 17 yoshli o‘smir boshqargan va uning yonida ikki nafar o‘rtog‘i bo‘lgan.
Viloyat IIB YHXB axborot xizmatining Kun.uzga ma’lum qilishicha, haydovchi hodisa joyida halok bo‘lgan.
Uning yonida bo‘lgan ikki kishi og‘ir jarohatlar bilan shifoxonaga yetkazilgan. Shifokorlarning muolajalariga qaramasdan ular vafot etgan.

Три человека погибли в ДТП в Самарканде. Автомобилем управлял 17-летний подросток
Три человека погибли в результате ДТП в ночь на 16 октября на улице Садриддина Айни в Самарканде. Об этом сообщает «Газета.uz» со ссылкой на пресс-службу УБДД Самаркандской области.
Автомобилем Nexia управлял 17-летний подросток, в салоне находились двое его друзей. Водитель не справился с управлением и въехал в бетонный разделитель, машина вылетела на встречное направление и ударилась в дерево, после чего загорелась.
Водитель скончался на месте происшествия. Два пассажира скончались в больнице.
Возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 266 (нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортного средства лицом, управляющим ТС, повлёкшее человеческие жертвы) Уголовного кодекса Узбекистана.