Sergelidagi ishchilar yotoqxonasida portlash bo‘ldi
Bugun poytaxtning Sergeli tumanida ishchilar uchun joylashgan yotoqxonada birlamchi ma’lumotga ko‘ra, havo-gaz aralashmasining chaqnashi va buning oqibatida yong‘in sodir bo‘lgan. Bu haqda Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
Voqea joyida 43 nafar ishchi bo‘lgan, yong‘in oqibatida ulardan 18 nafari har xil turdagi kuyish tan jarohati bilan Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markaziga joylashtirilgan.
Hodisa tafsilotlarini o‘rganish uchun Toshkent shahar prokurorining birinchi o‘rinbosari rahbarligida Toshkent shahar FVB, IIB, SSB, Hududgaz ta’minoti rahbarlaridan iborat tezkor tergov guruhi tashkil yetilgan.
Birlamchi ma’lumotga ko‘ra, havo-gaz aralashmasining chaqnashiga gaz quvurlarining nosozligi oqibatida xonaga gaz to‘planishi sabab bo‘lgan, deyiladi ma’lumotda.

18 человек пострадали в результате вспышки газа в общежитии в Сергелийском районе
Сегодня, 29 ноября в общежитии для рабочих в Сергелийском районе столицы, по предварительным данным, произошла вспышка газовоздушной смеси, в результате произошел пожар. Об этом сообщает пресс-служба МЧС.
На месте происшествия находились 43 работника, 18 из которых были доставлены в Республиканский научный центр экстренной медицинской помощи с различными ожогами.
Погибших в результате инцидента нет.
Для выяснения деталей инцидента была создана оперативная группа во главе с первым заместителем прокурора Ташкента.
По предварительным данным, вспышка газовоздушной смеси произошла в результате скопления газа в помещении из-за выхода из строя газовых труб, говорится в сообщении.