TIV: Sankt-Peterburg shahrida O‘zbekiston fuqarosi noma’lum shaxslar tomonidan pichoqlangan
O‘zbekistonning Sankt-Peterburg shahridagi Bosh konsulxonasi 2019 yil 17 sentabrga o‘tar kechasi mazkur shaharda gaz baloni va pichoq bilan qurollangan ikki noma’lum shaxs qotillik maqsadi bilan O‘zbekiston fuqarosi A.T.ga hujum qilgani va bir necha marta pichoq bilan jarohatlab voqeadan joyidan yashiringani to‘g‘risida OAVda tarqalgan xabarni tasdiqladi. A.T. shifoxonaga joylashtirilgan.
Uning holati o‘rtacha og‘irlikda deya baholanmoqda.
Tezkor qidiruv tadbirlari natijasida ikki nafar gumonlanuvchi qo‘lga olingan. Jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Bosh konsulxona mazkur holat bo‘yicha huquqni muhofaza qilish organlari va hamyurtimiz muolaja olayotgan tibbiyot muassasasi bilan doimiy aloqa o‘rnatgan.

МИД: В Санкт-Петербурге неизвестные напали на гражданина Узбекистана
Генеральное консульство нашей страны подтвердило информацию ряда СМИ о том, что в ночь на 17 сентября 2019 года в городе Санкт-Петербурге двое неизвестных лиц, вооруженные газовым баллончиком и ножом, с целью убийства напали на гражданина Узбекистана А.Т., которому нанесли несколько ножевых ранений и с места происшествия скрылись. А.Т. был госпитализирован в больницу. Его состояние оценивается как средней тяжести. Об этом сообщает пресс-служба МИД Узбекистана.
В результате оперативно-розыскных мероприятий задержаны двое подозреваемых. Возбуждено уголовное дело.
Генконсульство поддерживает связь с правоохранительными органами по факту данного происшествия и установило постоянный контакты с медицинским учреждением, где на излечении находится наш соотечественник.