Internet tarmog‘ida voyaga yetmaganga nisbatan fahsh harakatlar qilgan taksichi bilan bog‘liq hodisa haqida xabar tarqalgandi.
Mazkur fakt Toshkent shahar IIBB rahbariyatining nazoratiga olingani, jumladan, Bobur J.ning voyaga yetmagan o‘g‘liga nisbatan uyatsiz buzuq harakatlar sodir etgan shaxsga nisbatan qonuniy chora ko‘rishni so‘rab yo‘llagan arizasiga asosan Chilonzor tumani IIO FMB tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 129-moddasi 1-qismi alomatlari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilganligi hamda ushbu jinoyatni sodir etgan shaxsni aniqlash va ushlash choralari ko‘rilayotganligi haqida ma’lum qilingandi.
Qo‘shimcha ma’lumot berilishicha, mazkur jinoyat bo‘yicha Toshkent shahar IIBB xodimlari tomonidan gumon qilinuvchining shaxsi (47 yoshli G‘ayrat D) aniqlandi. Hozirgi kunda u ushlangan va unga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 119-moddasi 4-qismi bilan ayb e’lon qilinib, sud tomonidan qamoq tarzidagi ehtiyot chorasi qo‘llangan. Tergov harakatlari davom etmoqda.

В Ташкенте задержан водитель такси, который приставал к ребенку
По заявлению гражданина, просившего принять законные меры к лицу, совершавшему развратные действия в отношении его несовершеннолетнего сына, следственным отделом УКД ОВД Чиланзарского района возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 129 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, принимаются меры к установлению личности подозреваемого и его задержанию.
В ГУВД Ташкента сообщили, что личность подозреваемого установлена, им оказался 47-летний Г.Д. В настоящее время он задержан, ему предъявлено обвинение в совершении преступления, предусмотренного частью 4 статьи 119 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Суд избрал в отношении обвиняемого меру пресечения в виде заключения под стражу. Следствие продолжается.