Toshkent shahri Mirzo Ulug‘bek tumanida 4 sentyabr kuni noma’lum shaxs pod’yezdga kirib ketayotgan qizga hujum qildi. Bu haqda O‘zbekistonda zo‘ravonlikka qarshi kurashuvchi Nemolchi.uz loyihasi xabar berdi.
«Qiz o‘z pod’yezdiga kirib ketayotganida noma’lum yigit unga orqadan hujum qildi. Uni yerga yiqitib, intim a’zolariga tegina boshladi. Qiz dahshatga tushib, qichqirdi, qo‘shnilar esa yugurib chiqdi. Yigit qo‘rqib, jinoyat joyidan qochib ketdi», — deyiladi xabarda.
Bu ma’lumotni «Gazeta.uz»ga Toshkent shahri IIBB matbuot xizmati tasdiqlagan.
Aniqlanishicha, voqea Mirzo Ulug‘bek shohko‘chasidagi uyda sodir bo‘lgan. «Erkak qizning orqasidan kelib, uni quchoqlagan, qiz qo‘rqib ketgan va sumka bilan urgan, shundan so‘ng noma’lum shaxs qochib ketgan», — deyiladi xabarda.

В Ташкенте парень набросился на девушку в подъезде
4 сентября в Ташкенте парень напал на девушку в подъезде и хотел ее изнасиловать, сообщает проект NeMolchi.
Согласно информации, инцидент произошел в Мирзо-Улугбекском районе столице по улице Абдула. Парень зашел за девушкой в подъезд, повалил ее на пол и начал трогать за интимные места. Девушка от ужаса закричала, выбежали соседи и спугнули его. Испугавшись, он сбежал с места преступления.
По данному факту установлена личность подозреваемого гражданина А.Й. 1994 года рождения, который доставлен в органы внутренних дел. Проводится доследственная проверка.