Toshkentdagi ayanchli YTH sababchisi voqea joyidan qochgan. Bir ayol va 8 yoshli qizcha alanga ichida qolib ketgan
Kecha, 9-yanvar kuni soat 23:17da Chilonzor tumani Bunyodkor va Furqat ko‘chalari chorrahasida «BMW» hamda «LACETTI» rusumli avtomashinalar ishtirokida mudhish yo‘l transport hodisasi yuz bergani haqida xabar bergandik.
Toshkent shahar IIBB hodisa tafsilotlarini ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, «LACETTI» haydovchisi 44 yoshli D.M. Islom Karimov ko‘chasining qayrilish joyida to‘xtagan. Shu vaqtda «BMW» yuqori tezlikda kelib «Lasetti»ga urilgan va avtomashinalar yonib ketgan.
«LACETTI» rusumli avtomashinaning haydovchisi va yo‘lovchisi 6 yoshli D.M. Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi va Milliy gvardiya xodimlari tomonidan qutqarilib, kuyish jarohatlari bilan kasalxonaga yotqizilgan. Yana ikki yo‘lovchi — 44 yoshli I.M. va 8 yoshli Y.M. voqea joyida halok bo‘lishgan.
«BMW» avtomobili haydovchisi voqea joyidan qochib ketgan. Hozirda avtohalokat paytida avtomobilni boshqargan haydovchini aniqlash choralari ko‘rilmoqda.
Falokatning dastlabki sababi: «BMW» avtomobili haydovchisi tezlikni sezilarli darajada oshirishi.
Avtohalokat yuzasidan Chilonzor tumani ichki ishlar bo‘limining tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 3-qism «a» bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

«BMW» на скорости въехал в «Ласетти»: женщина и 8-летняя девочка скончались на месте
9 января в 23.20 часов на улице Бунёдкор в Чиланзарском районе напротив Дворца дружбы народов произошло дорожно-транспортное происшествие с участием двух автомобилей, сообщает пресс-служба ГУВД Ташкента.
Водитель «Ласетти» (госномер 01 В 889 WА) 44-летний Д. М. остановился в узком месте в нескольких десятках метров от светофора перед поворотом на ул. Ислама Каримова. Ехавший со значительным превышением скорости автомобиль «BMW» (госномер 01 Т 777 ЕВ, зарегистрированный на жительницу Шайхантахурского района 63-летнюю К. М.) совершил столкновение с «Ласетти», в результате чего произошло возгорание автомобилей.
Водитель автомобиля «Ласетти» и пассажир 6-летняя Д. М. были спасены сотрудниками ППС ГУВД города Ташкента и Национальной гвардии и с травмами и ожогами доставлены в больницу. Еще два пассажира – 44-летняя И. М. и 8-летняя Я. М. скончались на месте.
Водитель автомобиля «BMW» с места ДТП скрылся. Принимаются меры по установлению личности водителя, управлявшего автомобилем в момент ДТП.
Предварительная причина ДТП: значительное превышение скорости водителем автомобиля «BMW».
По факту ДТП следственным отделом при УКД ОВД Чиланзарского района возбуждено уголовное дело по части 3, пункт «а» статьи 266 («Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы») Уголовного кодекса Республики Узбекистан.