2022-yilning 5-iyul kuni soat taxminan 00:05 larda Yakkasaroy tumani, Shota Rustaveli ko‘chasida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi.
IIBB xabariga ko‘ra, haydovchi 1979-yilda tug‘ilgan Z.Yu. «Hyundai Santa Fe» rusumli avtomashinada harakatlanib, belgilanmagan joydan yo‘lni kesib o‘tayotgan piyodani urib yuborgan. Zarba natijasida piyoda yiqilgan va bir yo‘nalishda harakatlanib kelayotgan, haydovchi 1983 yilda tug‘ilgan M.X. boshqaruvidagi «Toyota» rusumli avtomashina tagida qolib ketgan.
Natijada piyoda, 1980-yilda tug‘ilgan V.S. olgan tan jarahatlari natijasida voqea joyida vafot etgan. Uning oila a’zolariga hamdardlik bildiramiz.
Mazkur holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB Tergov boshqarmasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismida nazarda tutilgan jinoyat alomatlari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi. Hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Ташкенте пешеход погиб попав под колеса двух автомобилей
В Ташкенте пешеход погиб попав под колеса двух автомобилей. Об этом сообщили в пресс-службе ГУВД Ташкента.
5 июля примерно в 00:05 часов на улице Шота Руставели в Яккасарайском районе З.Ю. 1979 года рождения, на основании доверенности управляя автомобилем марки «Hyundai Santa Fe» (госномер 01 M 014070), совершил наезд на пешехода, переходящего дорогу в неположенном месте. Отлетев в результате удара, пешеход оказался под колёсами движущегося поблизости автомобиля марки «Toyota», за рулём которого на основании доверенности находился М.Х. 1983 года рождения.
В результате ДТП пешеход – В.С. 1980 года рождения – от полученных травм скончался на месте происшествия.
По данному факту Следственным управлением ГУВД Ташкента возбуждено уголовное дело в соответствии с частью 2 статьи 266 («Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее смерть человека») Уголовного Кодекса Республики Узбекистан. Ведётся следствие.