Yo‘lovchi «Afrosiyob»da 9 ming dollardan ziyod pulini unutib qoldirdi
Joriy yilning 13-aprel kuni 762-sonli «Toshkent-Buxoro-Toshkent» yo‘nalishidagi yuqori tezlikda harakatlanuvchi «Afrosiyob» poyezdining 5-vagonida ichida 8.850 AQSh dollari, 1.930.000 so‘m pul, ikkita fuqarolik pasporti va shaxsiy buyumlari mavjud erkaklar qo‘l sumkasi yo‘lovchi A.Q. tomonidan unutib qoldirilgan.
«Ushbu holat Transportda XTBB Yo‘lovchi poyezdlarini kuzatish bataloni xodimi Sh.Xudayberganov tomonidan aniqlandi.
Qo‘l sumkasi xolislar ishtirokida kerakli hujjatlar asosida rasmiylashtirilib, o‘z egasiga to‘liq va beshikast holda yetkazildi.

Мужчина забыл более 9 тысяч долларов в вагоне поезда «Афрасиаб». Сотрудники ОВД вернули ему забытое имущество
13 апреля нынешнего года в пятом вагоне скоростного поезда «Афрасиаб» №762, двигавшемся по направлению «Ташкент-Бухара-Ташкент», пассажиром А.К. была забыта мужская сумка, где были 8.850 долларов США, 1.930.000 сумов денег, два гражданских паспорта и другие личные вещи.
Данный факт был зафиксирован сотрудником Батальона сопровождения пассажирских поездов ГУОБ на транспорте Ш. Худайбергановым, сообщили в пресс-службе Главного управления обеспечения безопасности на транспорте МВД.
Сумка оформлена с участием понятых в установленном порядке и передана ее владельцу в целости и сохранности. Гражданин выразил благодарность сотруднику БСПП ГУОБ на транспорте.