20 million so‘mlik ot o‘g‘risi fosh bo‘ldi
2021-yil 26-iyun kuni Namangan viloyati Kosonsoy tumanida yashovchi, 1997-yilda tug‘ilgan fuqaro ariza bilan murojaat qildi. U shu yil 21-iyun kuniga o‘tar kechasi noma’lum shaxs Kosonsoy tumanida joylashgan fermer xo‘jaligi dala maydonida qarovsiz qoldirilgan narxi 20.000.000 so‘mlik bir bosh otini o‘g‘irlab ketganligini ma’lum qilib, chora ko‘rishni so‘ragan. Bu haqda Namangan viloyati IIB Axborot xizmati xabar bergan.
Kosonsoy tuman IIB JQB boshlig‘i va HPB XTM katta profilaktika inspektorlari tomonidan olib borilgan tezkor-qidiruv va surishtiruv harakatlari natijasida, ushbu jinoyatni, Kosonsoy tumanida yashovchi, 1994-yilda tug‘ilgan fuqaro sodir etganligi aniqlangan.
Ushbu holat bo‘yicha Kosonsoy tuman IIB huzuridagi TB tomonidan 2021-yil 26-iyun kuni O‘z.R JKning 169-moddasi 1-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В Намангане задержан 27-летний конокрад
26 июня нынешнего года в органы внутренних дел с заявлением обратился житель Касансайского района, 1997 года рождения, который рассказал о том, что в ночь на 21 июня с поля фермерского хозяйства в Касансайском районе неизвестным была украдена оставленная без присмотра лошадь стоимостью 20 000 000 сумов, сообщает пресс-служба УВД Намангана.
По итогам оперативно-розыскных мероприятий, проведенных сотрудниками ОУР и инспектором профилактики ОПП ОВД Касансайского района, обвинение в причастности к преступлению предъявлено местному жителю, 1994 года рождения.
По данному факту СО при ОВД Касансайского района 26 июня нынешнего года возбуждено уголовное дело согласно части 1 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.