8 yil qidiruvda bo‘lgan ayol Istanbulda qo‘lga olindi
1957 yilda tug‘ilgan Rita Xalilova fuqarolarning ko‘p miqdordagi pul mablag‘larini firibgarlik yo‘li bilan o‘zlashtirishda ayblanib, 2016 yildan buyon O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi tomonidan qidiruvda bo‘lgan.
O‘zbekiston Respublikasi va Turkiya Ichki ishlar vazirliklari hamkorligida o‘tkazilgan navbatdagi tezkor tadbir davomida u Istanbul shahrida qo‘lga olingan.
Qayd etilishicha, Rita Xalilova O‘zbekiston Respublikasining Istanbul shahridagi Bosh konsulxonasi diplomatlari ishtirokida Istanbul xalqaro aeroportidan O‘zbekistonga deportatsiya qilindi.
«Ushbu shaxsning xatti-harakatlaridan jabr ko‘rgan fuqarolardan O‘zbekiston Respublikasining Istanbul shahridagi Bosh konsulxonasiga yoki O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligiga murojaat qilish so‘raladi», deyiladi rasmiy xabarda.

Турция депортировала женщину, разыскиваемую 8 лет
Узбекистанку, обвиняемую в хищении крупной суммы денежных средств путем мошенничества, депортировали из Турции, сообщает генконсульство Узбекистана в Стамбуле.
66-летняя Рита Халилова была задержана в Стамбуле 13 января в ходе оперативного мероприятия, проведенного правоохранителями двух стран.
С 2016 года фигурантка находилась в розыске МВД Узбекистана. В базе данных ведомства указано, что она обвиняется по статье 168 (мошенничество) Уголовного кодекса. Ее депортировали 28 января из Стамбула.
Граждан, пострадавших от действий данного лица, просят обратиться в генеральное консульство в Стамбуле или в МВД Узбекистана.