Bolalarni qiynab jazolagan o‘qituvchiga nisbatan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi
Toshkent shahar Sergeli tumanidagi 277-maktabda 1-sinf o‘quvchilari igna va burama mix sanchib jazolab kelgan o‘qituvchi ishdan bo‘shatilgani ma’lum qilingandi.
Bolalar ombudsmani axborot xizmati qo‘shimcha ma’lumot berishicha, tergovga qadar tekshiruv natijasida o‘qituvchi (ayol kishi) 2016 yilda tug‘ilgan Y.M. va Sh.U. larning qo‘llarini burama mix (samorez) ni bir necha marta tiqib kelib, o‘quvchilarni qiynab, ularga tan jarohatlari yetkazganligi aniqlangan.
Joriy yilning 18 aprel kuni Sergeli tumani IIO TB tomonidan S.R. ga (2002 yilda tug‘ilgan) nisbatan JKning 110-moddasi 2-qismi «a» bandi (Qiynash) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.
Tergov doirasida qo‘liga igna sanchilganligi aytilgan 1-sinf o‘quvchilariga sud-tibbiyot ekspertizasi tayinlangan.

В Ташкенте возбудили дело против учительницы, коловшей детей саморезами
Ранее мы сообщали, что классный руководитель первого класса школы №277 Сергелийского района колола руки детей иголками и саморезами якобы в воспитательских целях.
По информации детского омбудсмена, в результате доследственной проверки было установлено, что учительница наносила телесные повреждения двум ученикам 2016 года рождения, втыкая гвозди (саморезы) в верхнюю часть кистей рук.
18 апреля следственный отдел ОВД Сергелийского района возбудил уголовное дело в отношении учительницы С.Р. (2002 года рождения) по статье 110 части 2 пункта «а» Уголовного кодекса (Истязание).