Bosh prokuratura jamoatchilikka murojaat qildi
Bosh prokuratura keng jamoatchilik e’tiborini yana bir bor prokuratura organlarida korrupsiyaga qarshi murosasiz va keskin kurash olib borilayotganiga qaratadi.
Binobarin, Bosh prokuratura mamlakatimizning har bir fuqarosini jamiyatda, xususan, prokuratura organlarida korrupsiyani tag-tomiri bilan bartaraf etishda faol hamkorlikka chaqiradi.
Agar prokuratura organlarining biron-bir xodimi faoliyatida korrupsiya bilan bog‘liq xatti-harakat (yoki harakatsizlik)ni kuzatsangiz, sezsangiz, bu haqda zudlik bilan Bosh prokuratura Shaxsiy xavfsizlik boshqarmasining (71) 202-08-28 raqamli «Ishonch telefoni»ga ma’lum qilishingizni so‘raymiz.

Генпрокуратура обратилась к общественности с просьбой сообщать о фактах коррупции органами прокуратуры
Генеральная прокуратура опубликовала заявление, чтобы обратить внимание широкой общественности на проводимую бескомпромиссную и ожесточённую борьбу с коррупцией в органах прокуратуры.
В связи с этим, Генеральная прокуратура призывает каждого гражданина страны активно сотрудничать в искоренении коррупции в обществе, в частности в органах прокуратуры.
«Если Вы стали свидетелем либо вам известны факты проявлений коррупции в действии (или бездействии) какого-либо сотрудника органов прокуратуры, просим незамедлительно сообщить об этом по номеру (71) 202-08-28 «Телефона доверия» Управления собственной безопасности Генеральной прокуратуры»,- говорится в заявлении.