IIBB pul solingan seyfni o‘g‘irlaganlardan aybni bo‘yniga olib, bo‘limga kelishni so‘ramoqda
7 sentyabr kuni Shayxontoxur tumanidagi «Charx Novza» mahallasida uch nafar shaxslari aniqlanmagan kimsalar to‘rt qavatli turar-joyning ikkinchi qavatidagi xonadondan ichida katta miqdorda pul bo‘lgan seyfni o‘g‘irlab ketishdi. Ushbu jinoyatni fosh etish ustida tezkor-tergov guruhi ish olib bormoqda. Jinoyat qisqa muddatda fosh etilishi uchun Toshkent shahar IIBB xodimlari tomonidan barcha imkoniyatlar ishga solinadi, sodir etganlar qo‘lga olinib, javobgarlikka tortiladilar.
Shu bilan birga mazkur jinoyatga aloqador shaxslarga eslatib qo‘ymoqchimizki, O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 55-moddasida, aybni bo‘yniga olish jazoni yengillashtiruvchi holat deb topilgan. Ushbu jinoyatga aloqador shaxslarga chin ko‘ngildan pushaymon bo‘lib, eng yaqin ichki ishlar bo‘limiga kelishlarini yoki 102 raqamiga qo‘ng‘iroq qilishlarini va jinoyatni fosh etilishida ishtirok etishlarini taklif qilamiz.

В Ташкенте воров, укравших сейф с крупной суммой денег, просят добровольно явиться в ОВД
Вечером 7 сентября в махалле «Чарх Новза» Шайхантахурского района из квартиры на втором этаже четырёхэтажного жилого дома тремя лицами, личность которых в настоящее время устанавливается, был открыто похищен сейф с крупной суммой денежных средств, сообщает ГУВД Ташкента.
«Над раскрытием данного преступления работает следственно-оперативная группа. Заверяем, что сотрудники ГУВД г. Ташкента приложат максимум усилий для раскрытия преступления в предельно сжатые сроки, злоумышленники будут задержаны и понесут ответственность.
Вместе с тем напоминаем лицам, причастным к совершению данного преступления, что статьей 55 Уголовного кодекса Республики Узбекистан к обстоятельствам, смягчающим наказание, первым отнесена явка с повинной. Предлагаем злоумышленникам добровольно явиться в ближайший отдел внутренних дел или позвонить по 102 и сообщить о готовности сотрудничать со следствием. В противном случае вы понесете ответственность за содеянное по всей строгости закона»,-отмечается в сообщении.
ГУВД также просит обладателей какой-либо информацией относительно местонахождение лиц, причастных к вышеуказанному преступлению, сообщить в ближайший орган внутренних дел или по номеру «102». За активное способствование раскрытию преступления предполагается вознаграждение.