Ota farzandini izlamoqda. IIV fuqarolardan yordam berishni so‘radi
2019 yil 2 sentyabr kuni Toshkent shahrining Yunusobod tumanida yashovchi 53 yoshli B. Ergashev IIBga murojaat qilib, unda shu kuni soat 14:00larda 26 yoshli o‘g‘li Nodir Ergashev o‘zining davlat raqami 01 A 528 G‘V bo‘lgan «Spark» rusumli avtomashinasida uyidan noma’lum tomonga chiqib ketib bedarak yo‘qolganligini ma’lum qilgan. Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi IIV Jamoatchilik va OAV bilan aloqalar boshqarmasi xabar berib o‘tdi.
N. Ergashevni qidirib topish choralari ko‘rilgan. Surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
Hurmatli fuqarolar, N. Ergashevni va uning boshqaruvidagi avtomashinani ko‘rgan yoki u haqida biron-bir ma’lumotga ega bo‘lsangiz, ichki ishlar organlarining hududiy bo‘limlariga yoki «102» telefon raqamiga xabar berishingizni so‘raymiz.

В Ташкенте отец ищет 26-летнего сына
2 сентября 2019 года в УКД ОВД Юнусабадского района столицы с заявлением обратился 53-летний Б.Э. о том, что в этот же день в 14.00 часов его 26-летний сын Нодир Эргашев, управляя автомобилем марки «Spark» с государственным номером 01 А 528 ҒВ, уехал в неизвестном направлении и пропал без вести, сообщает пресс-служба МВД.
В настоящее время ведутся поиски Нодира Эргашева.
«Уважаемые соотечественники, если вы владеете какой-либо информацией о пропавшем или его автомобиле, просим сообщить в территориальные отделы органов внутренних дел или позвонить по номеру «102»,-говорится в сообщении.