Qizning sochini qirqib, telefonini olib qochgan talonchi qo‘lga tushdi
2021-yil 21-fevral kuni soat 03:00 larda 19 yoshli Amirbek G‘. o‘zganing mulkini ochiqdan-ochiq talon-toroj qilish maqsadida Andijon viloyati Xonobod shahri Bunyodkor MFY hududida o‘zining tanishi 21 yoshli Sayyora Q.ga nisbatan hayoti uchun xavfli bo‘lmagan zo‘rlik ishlatib, uni tahqirlab, haqorat qilib, qaychi bilan sochlarini qirqib, narxi 1.350.000 so‘mlik uyali telefon apparatini talonchilik yo‘li bilan qo‘lga kiritib, hodisa joyidan yashiringan.
Olib borilgan tergovga qadar tekshiruv harakatlari davomida, Amirbek G‘.dan uyali telefon apparat ashyoviy dalil tariqasida rasmiylashtirib olingan.
O‘zbekiston Respublikasi IIV huzuridagi Tergov departamenti xabariga ko‘ra, mazkur holat yuzasidan Xonobod shahar IIB huzuridagi Tergov guruhi tomonidan Amirbek G‘.,ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 166-moddasi 1-qismi (Talonchilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, «qamoqqa olish» tarzidagi ehtiyot chorasi qo‘llanilgan. Hozirda tergov davom etmoqda.

В Андижане 19-летний парень отрезал девушке волосы и украл телефон
21 февраля в 03:00 часов в махалле «Бунёдкор» города Ханабада 19-летний Амирбек Г., применив силу к своей 21-летней знакомой Сайёре К., оскорбив и унизив её, отрезал ей волосы, затем завладел ее мобильным телефоном марки «Samsung A 10S» стоимостью 1.350.000 сум и скрылся с места совершения происшествия.
В ходе проведённой доследственной проверки был задержан Амирбек Г. И у него в качестве вещественного доказательства был изъят похищенный у Сайёры К. мобильный телефон марки «Samsung A 10S», сообщает пресс-служба Следственного департамента при МВД.
По данному факту со стороны Следственной группы при ОВД города Ханабада в отношении Амирбека Г. Было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 166 Уголовного кодекса Республики Узбекистан и в отношении него избрана мера пресечения в виде «Заключение под стражу».