Shahrisabzda chaqalog‘ini 10 mln so‘mga sotgan ona ushlandi
Departamentning Shahrisabz shahar bo‘limi xodimlari tomonidan viloyat IIB xodimlari bilan hamkorlikda o‘tkazilgan tezkor tadbirda Shahrisabz shahar, «Ipak-yo‘li» M.F.Y.da yashovchi fuqaro N.Q. 2019-yil 8-aprel kuni tug‘ilgan qiz farzandi I.B.ni fuqaro J.R.ga 10,0 mln. so‘mga sotib, o‘z xohishi bilan sotganligi haqidagi tilxatni yozib bergan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Bosh prokuratura matbuot xizmati xabariga ko‘ra, mazkur holat yuzasidan N.Q.ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining tegishli moddasi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.

В Шахрисабзе задержана мать, продавшая своего 10-дневного ребенка за 10 млн. сумов
В проведенном сотрудниками Шахрисабзского городского отдела Департамента совместно с сотрудниками областного управления внутренних дел оперативном мероприятии, гражданка Н.К. проживающиеся в махалле «Ипак-йули» города Шахрисабза, задержана с вещественными доказательствами при написании расписки о добровольной передаче и получении 10 млн. сум у гражданки Ж.Р. за продажу своего новорождённого ребёнка И.Б., родившегося 8 апреля 2019 года. Об этом сообщила пресс-служба Генпрокуратуры.
По данному факту в отношении Н.К. возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.