Toshkentda «SES» bo‘lim mudiri ushlandi
Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi qo‘mitasi Toshkent shahar boshqarmasi bo‘lim mudiri qo‘lga tushdi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Yunusobod tuman bo‘limi tomonidan tadbirkorlik sub’yektlarning huquqlarini himoya qilish yuzasidan o‘tkazilgan tezkor tadbirda Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi qo‘mitasi Toshkent shahar boshqarmasi bo‘lim mudiri O.X. «N.Sh.» MChJning 4 nafar ishchi xodimiga sog‘lomligi to‘g‘risida tibbiy daftarcha tayyorlab berishi evaziga MChJ rahbaridan 1,7 mln so‘mni olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan.

В Ташкенте правоохранители задержали сотрудника СЭС
Задержан начальник отдела Ташкентского городского управления санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья. Об этом сообщили в пресс-службе департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре.
По их данным, в ходе оперативного мероприятия, которое провели сотрудники Юнусабадского районного отделения департамента по борьбе с экономическими преступлениями, с вещественными доказательствами был задержан начальник отдела Ташкентского городского управления санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья.
Он потребовал от руководителя ООО 1,7 млн сумов в обмен на оформление медицинских карт на 4 сотрудников данного предприятия.