Tozalash ishlari uchun kelgan ayol o‘g‘irlik sodir etdi
2021-yil 19-mart kuni Namangan shahrida yashovchi xususiy tadbirkor ariza bilan murojaat qilgan. O‘sha kuni soat 10:00 dan soat 14:00 gacha bo‘lgan vaqt oralig‘ida noma’lum shaxs Namangan shahrida joylashgan avtomobillarni yuvish shahobchasining dam olish xonasida bo‘lgan 1.000.000 so‘m pulini o‘g‘irlab ketganligini ma’lum qilib, chora ko‘rishni so‘ragan. Bu haqda Namangan viloyati IIB Axborot xizmati xabar berdi.
Namangan shahar IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘linmasi tergovchisi, 1-sonli IIB JQB tezkor vakillari tomonidan olib borilgan tezkor-qidiruv va surishtiruv harakatlari natijasida, ushbu jinoyatni shu joyga tozalov ishlarini bajarish uchun olib kelingan Chortoq tumanida yashovchi ayol sodir etganligi aniqlangan va daliliy ashyo (1.000.000 so‘m pul) olingan.
Ushbu holat bo‘yicha shahar IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘linmasi tomonidan Jinoyat kodeksining 169-moddasi 1-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

Женщина украла деньги из автомойки в Намангане
19 марта нынешнего года в органы внутренних дел обратился проживающий в городе Намангане частный предприниматель и сообщил, что в промежутке времени между 10:00 и 14:00 часов этого дня неизвестный украл из комнаты отдыха пункта автомойки, расположенного в городе Намангане, 1 000 000 сумов денег и в связи с этим просил принять законные меры.
По итогам оперативно-розыскных мероприятий, проведенных следователем СО при УКД ОВД города Намангана, а также оперуполномоченными ОУР ОВД №1, обвинение в совершении данного преступления предъявлено жительнице Чартакского района, которая была прикреплена к данному участку в целях уборки, у женщины было изъято 1 000 000 сумов в качестве вещественного доказательства.
По данному факту Следственным отделением при УКД ОВД г. Намангана возбуждено уголовное дело в соответствии с частью 1 статьи 169 Уголовного кодекса.