Ustaxonani tunab ketganlar ushlandi
2021-yil 19-may kuni Namangan viloyati Chust tumanida yashovchi, 1980 yilda tug‘ilgan fuqaro ariza bilan murojaat qilgan. Shu yil mart oyi boshlarida noma’lum shaxs mahallasida joylashgan o‘ziga tegishli hunarmandchilik ustaxonasi eshigini buzish yo‘li orqali kirib, ustaxonasida bo‘lgan umumiy narxi 5.000.000 so‘mlik frezer dastgohi, bolgarka, elektr randa va elektr burg‘ulash moslamasini o‘g‘irlab ketganligini ma’lum qilib, chora ko‘rishni so‘ragan.
Tuman IIB JQB tezkor vakillari tomonidan olib borilgan tezkor qidiruv va surishtiruv harakatlari natijasida, ushbu jinoyatni, Chust tumanida yashovchi, 1997-yilda tug‘ilgan va 2004-yilda tug‘ilgan shaxslar sodir etganliklari aniqlangan. Daliliy ashyo olingan, deb yozadi Namangan viloyati IIB Axborot xizmati.
Ushbu holat bo‘yicha tuman IIB huzuridagi TB tomonidan Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В Намангане двое молодых людей обокрали мастерскую
19 мая нынешнего года в органы внутренних дел с заявлением обратился житель Чустского района, 1980 года рождения, который сообщил, что в марте этого года неизвестный путем взлома замка двери пробрался в его ремесленную мастерскую и украл оттуда электрооборудования общей стоимостью 5 000 000 сумов, сообщает пресс-служба УВД Наманганской области.
В результате проведенных оперуполномоченными ОУР оперативно-розыскных работ обвинение предъявлено жителям Чустского района, 2004 и 1997 года рождения. Вещественное доказательство изъято.
По данному факту следственным отделением при ОВД района возбуждено уголовное дело частью 2 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.