«Aloqabank» filiallari rahbarlariga moliya-bank tizimi va xizmat ko‘rsatish etikasi bo‘yicha dars o‘tiladi
2019 yil 22 yanvar kuni AT «Aloqabank» filiallari rahbarlari uchun «O‘zbekiston Respublikasi moliya-bank tizimini yanada isloh qilish va barqarorligini oshirish, samarali bank boshqaruvini tashkil qilish» mavzusida bir haftalik o‘quv seminari boshlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri, Bank Kengashi raisi vazifasini bajaruvchi Shuhrat Sodikov o‘quv seminarini ochib berdi. Vazir o‘z nutqida bankning rivojlanish strategiyasida belgilab berilgan ustuvor vazifalar, jumladan, bankning kapitallashuv darajasini yanada oshirish, aktivlar sifati, salmog‘i va daromadliligini yaxshilash, mijozlarga masofadan turib zamonaviy bank xizmatlarini ko‘rsatish ko‘lamini kengaytirish bo‘yicha amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar to‘g‘risida so‘z yuritdi.
Mazkur seminarda O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki, Bank moliya akademiyasi, Toshkentdagi Vestminster universiteti yetakchi mutaxassislari hamda Aloqa va axborotlashtirish sohasining rahbar xodimlari o‘z ma’ruzalari bilan ishtirok etmoqdalar. Haftalik o‘quv seminari davomida ishtirokchilarning zamonaviy bank ishi bo‘yicha xorij tajribasi, banklarda mavjud tavakkalchiliklarni, bank likvidliligini samarali boshqarish va resurs bazasini mustahkamlash, chakana bank xizmatlarini ko‘rsatishning zamonaviy uslublari, bank faoliyatida zamonaviy marketing vositalari, servis va xizmat ko‘rsatish etikasi, stress holatlariga bardosh berish hamda nizolarni boshqarish kabi mavzular bo‘yicha ma’ruzalar tinglashlari nazarda tutilgan.

Для руководителей филиалов «Алокабанка» проводят обучение по финансово-банковской системе и этике
22 января 2019 года начался недельный учебный семинар для руководителей филиалов АК «Алокабанк» на тему «Реформирование и повышение устойчивости финансово-банковской системы Республики Узбекистан, организация эффективного управления банком».
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, Исполняющий обязанности Председателя Совета Банка Шухрат Садиков выступил перед участниками семинара. В своем выступлении министр обозначил приоритетные задачи, определенные в стратегии развития банка. В частности, отметил о необходимости дальнейшего повышения уровня капитализации банка, повышение прибыльности и доходности активов, а также расширение спектра предоставляемых банком, современных услуг дистанционного банковского обслуживания клиентов. На семинаре выступают с докладами ведущие специалисты Центрального банка Республики Узбекистан, Банковско-Финансовой академии, Международного Вестминстерского университета в Ташкенте и руководители сферы связи и информатизации.
В ходе недельного семинара участники заслушают лекции по зарубежному опыту ведения современной банковской деятельности, управлению рисками в банках, эффективному управлению банковской ликвидностью и укреплению ресурсной базы, современным методам предоставления розничных банковских услуг, современных маркетинговых инструментов в банковской деятельности, предоставлению хорошего сервиса и этике обслуживания, противостоянию стрессу и управлению в конфликтных ситуациях.