«Milliy bank» Visa Direct innovatsion xizmat turini yo‘lga qo‘ydi
O‘zmilliybank ilk bora Visa to‘lov karta egalari uchun Visa Direct innovatsion xizmat turini yo‘lga qo‘ydi. Ushbu xizmat Visa International xalqaro to‘lov tizimining shartlari va qoidalariga muvofiq amalga oshiriladi va kartadan kartaga pul o‘tkazmalarini Milliy mobil ilovasida amalga oshirish imkonini beradi.
Endilikda bank mijozlari – Visa kartalari egalari o‘z yaqinlari va do‘stlariga O‘zbekiston bo‘ylab hamda MDHda ortiqcha qog‘ozbozliksiz, navbat va boshqa qiyinchiliklarsiz 24/7 rejimida pul o‘tkazishlari mumkin. Pul o‘tkazish uchun Visa kartasi egasining karta raqamini bilish kifoya.
Yangi xizmat ko‘plab qulayliklarni taqdim etadi. Jumladan, pul o‘tkazuvchi bank bo‘limlariga borishi, qabul qiluvchining aniq rekvizitlarini bilishi shart emas, shu o‘rinda qabul qiluvchi ham pul o‘tkazmasini olish uchun bankka borishi shart emas, mablag‘ karta hisobiga kelib tushadi. Internetda bunday o‘tkazmalar – bank o‘tkazmasini amalga oshirishning oson va qulay usuli, mijozdan minimal ma’lumot va harakat talab qiladi.
Milliy mobil ilovasida Milliy bank Visa kartalari o‘rtasidagi pul o‘tkazmalari bepul. Milliybank Visa kartalaridan O‘zbekiston va MDH mamlakatlaridagi istalgan banklarning Visa karatlariga pul o‘tkazmalarini amalga oshirishda 0,5 % miqdorida komissiya olinadi. Bitta kartadan pul o‘tkazish operatsiyalari bo‘yicha cheklov qo‘yilgan. Belgilangan limit sutkasiga 500 AQSh dollariga teng.
Visa Direct – bu Visa global tarmog‘ining tezligi, iqtisodiy samaradorligi va istalgan joyda operatsiyalarni amalga oshirish imkonini beruvchi faktordan foydalangan holda real vaqt rejimida to‘lovlarni amalga oshiruvchi texnologiya hisoblanadi. Pul turli banklar o‘rtasidagi Visa kartasiga o‘tkazilsada, darhol karta hisobiga kelib tushadi.
Milliy bank O‘zbekistonning yetakchi banklaridan biri bo‘lib, uning strategiyasiga ko‘ra, mijozning talab va takliflaridan kelib chiqib faoliyat olib borish bankning ustuvor yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi. Shuningdek, bank xizmatlari sifatini oshirish, aholiga xizmat ko‘rsatishning amaldagi tartiblarini modernizatsiya qilish, shuningdek, bank mahsulotlarining yangi turlarini joriy etish bo‘yicha maksimal sa’y-harakatlar amalga oshirilmoqda.
Mijozlarga xizmat ko‘rsatish sifatini oshirish bo‘yicha ko‘rilayotgan chora-tadbirlar, avvalambor, aholi o‘rtasida bankka nisbatan ishonchni oshirishga qaratilgan. Bankning ish tizimi shunday tuzilganki, bank xizmatlarini taqdim etish tezroq va osonroq amalga oshiriladi. Yangi Visa Direct xizmati nafaqat mahalliy va xalqaro naqd pulsiz hisob-kitoblarni rivojlantirishdagi muhim qadam, balki bank strategiyasini amalga oshirilayotganining aniq ko‘rsatkichidir.

Национальный банк запустил инновационный сервис Visa Direct
Национальный банк впервые в Узбекистане запустил инновационный сервис Visa Direct для держателей платежных карт Visa, который реализован в соответствии с условиями и правилами международной платежной системы Visa International. Данная услуга позволяет осуществлять переводы средств с карты на карту в мобильном приложении Milliy.
Теперь клиенты банка - держатели карт Visa могут перевести деньги родным и близким по Узбекистану и в страны СНГ в режиме 24/7 без лишних бумаг, очередей и других сложностей. Для того, чтобы сделать перевод, клиенту достаточно знать только номер карты Visa получателя.
С новым сервисом отправителю перевода не нужно специально посещать отделение банка и знать точные реквизиты получателя, которому, в свою очередь, также не нужно идти в банк - средства поступят на счет его карты. Такие переводы в интернете – это простой и удобный способ сделать банковский перевод, он требует минимум информации и усилий от клиента.
Переводы между картами Visa Национального банка в мобильном приложении Milliy осуществляются без комиссии, бесплатно. При осуществлении переводов с карт Visa НБУ на карты Visa любых банков Узбекистана и стран СНГ взимается комиссия в размере 0,5%. Имеются ограничения по сумме одной операции на проведение переводов денежных средств с карт. Установленный лимит составляет 500 долларов США в сутки.
Visa Direct - технология, позволяющая осуществлять платежи в режиме реального времени, используя фактор повсеместности, экономическую эффективность и скорость глобальной сети Visa. Деньги поступают мгновенно, даже если это перевод на карту Visa между разными банками.
Национальный банк – один из ведущих банков Узбекистана, основным приоритетом которого является клиентоориентированность, основываясь на своей новой стратегии направляет максимальные усилия на улучшение качества банковского обслуживания, модернизацию действующих порядков по предоставлению услуг населению, а также внедрению новых видов банковских продуктов.
Предпринимаемые меры по улучшению качества обслуживания клиентов направлены в первую очередь на повышение лояльности среди населения. Система работы банка составлена так, чтобы процесс предоставления банковских услуг стал намного проще и быстрее. И новый сервис Visa Direct является не только важным шагом в развитии локальных и международных безналичных платежей, но и наглядным показателем реализации стратегии банка.