Londonda o‘tkazilgan xalqaro konferensiyada O‘zsanoatqurilishbank faoliyati namoyish etildi
Joriy yilning 25 may kuni O‘zsanoatqurilishbank vakillari London shahrida (Buyuk Britaniya) J.P.Morgan tomonidan tashkil etilgan «Rivojlangan bozorlarda kat’iy daromad olish» («Frontier Markets Fixed Income Conferense») mavzuidagi xalqaro konferensiyada ishtirok etdi. Unda O‘zbekiston bank-moliya tizimidagi o‘zgarishlar hamda O‘zsanoatqurilishbank faoliyati haqida taqdimot namoyish qilindi.
Tadbirdan ko‘zlangan maqsad xalqaro kapital bozorlarida kompaniyalarning investitsion jozibadorligini oshirishga qaratilgan bo‘lib, unda «Goldman Sachs Asset Management», «Credit Suisse Asset Management», «Barings», «Aperture Venture Partners», «Federated Investors Inc», «Aberdeen Asset Management Plc», «Glob Evol Fonds A/s», «M&G Investment Management», «William Blair & Company», «Aegon Asset Management» kabi dunyo miqyosidagi yirik portfel investorlar, yetakchi investitsion va boshqaruv kompaniyalardan vakillar qatnashdi.
Konferensiyada O‘zbekiston bank-moliya tizimidagi o‘zgarishlar, O‘zsanoatqurilishbank faoliyati, xususan, muassasaning so‘nggi moliyaviy ko‘rsatkichlari hamda xalqaro moliya institutlari ko‘magida amalga oshirilayotgan transformatsiya jarayonlari haqida taqdimot namoyish etildi.
Bundan tashqari, Bank vakillari tomonidan salohiyatli investorlar va xorijiy hamkor banklar mas’ullari bilan qator yakka tartibdagi uchrashuvlar tashkil qilinib, unda savdo va investitsion moliyalashtirish sohasida qo‘shma loyihalarni amalga oshirish hamda xodimlar bilim va tajribasini oshirish maqsadida turli o‘quv-treninglarni tashkil etish yuzasidan o‘zaro muzokaralar olib borildi.
Ta’kidlash joiz, O‘zsanoatqurilishbankning investitsion faoliyatini xorijiy investorlarga tanishtirib borish yaxshi an’anaga aylangan. O‘tgan yili Bank tomonidan ana shunday o‘nga yaqin tadbirlar «Wood and Co» (Chexiya), «Mashreqbank» (Birlashgan Arab Amirliklari), «Sberbank» (Rossiya), «JP Morgan» (AQSh) va «Raiffeisenbank» (Avstriya) kabi yetakchi bank-moliya institutlari bilan hamkorlikda tashkil etilgan edi.

На международной конференции в Лондоне представлена деятельность Узпромстройбанка
25 мая текущего года представители Узпромстройбанка приняли участие в международной конференции на тему «Получение доходов в развитых рынках» («Frontier Markets Fixed Income Conferenсe»), организованной в Лондоне (Великобритания) со стороны J.P.Morgan. В ней представлена презентация об изменениях в банковско-финансовой системе Узбекистана и деятельности Узпромстройбанка.
Целью мероприятия является повышение инвестиционной привлекательности компаний на международных рынках капитала, в нем приняли участие представители крупных портфельных инвесторов, ведущих инвестиционных и управляющих компаний мира, таких как «Goldman Sachs Asset Management», «Credit Suisse Asset Management», «Barings», «Aperture Venture Partners», «Federated Investors Inc», «Aberdeen Asset Management Plc», «Glob Evol Fonds A/s», «M&G Investment Management», «William Blair & Company», «Aegon Asset Management».
На конференции была продемонстрирована презентация об изменениях в банковско-финансовой системе Узбекистана, деятельности Узпромстройбанка, в частности о последних финансовых показателях учреждения, а также процессах трансформации, осуществляемых при содействии международных финансовых институтов.
Кроме того, представителями Банка был проведен ряд индивидуальных встреч с потенциальными инвесторами и ответственными лицами зарубежных банков-партнеров, в которых проведены переговоры о реализации совместных проектов в сфере торгового и инвестиционного финансирования, организации различных учебных тренингов в целях повышения знаний и опыта сотрудников.
Необходимо отметить, что стало доброй традицией знакомить зарубежных инвесторов с инвестиционной деятельностью Узпромстройбанка. В прошлом году Банком совместно с такими ведущими банковско-финансовыми институтами, как «Wood and Co» (Чехия), «Mashreqbank» (Объединенные Арабские Эмираты), «Сбербанк» (Россия), «JP Morgan» (США) и «Raiffeisenbank» (Австрия) организовано около десяти таких мероприятий.