O‘zbekiston bo‘ylab «KNAUF ART» festivali boshlanadi (foto)
KNAUF kompaniyasi «Qurilish sohasi xodimlari kunini» keng nishonlash an’anaga ko‘ra bayram tadbirlari O‘zbekistonning 12 shaharlarida bo‘lib o‘tadi. Aholini xalq sayllari va ko‘ngilochar dastur kutmoqda.
«KNAUF ART»ning respublika miqyosidagi sayyohati 2019-yilning 5-avgustidan boshlanib, O‘zbekistonning barcha ma’muriy markazlarini qamrab oladi. Joriy yilda Qurilish sohasi xodimlari kunini nishonlash «KNAUF bilan quring, KNAUF bilan nishonlang!» shiori ostida o‘tadi. Bu yilgi bayram dasturi o‘tgan yilgi dasturga nisbatan kengaytirildi va to‘ldirildi. Sovrinli tanlovlar, sehrgarlar chiqishlari, havoga shar uchirish va raqslardan tashqari, maxsus barpo etilgan devrni aholi ishtirokida bo‘yash, yog‘ochoyoq animatorlar va ijodiy mahorat darslari kabi kutmoqda. Ushbu jarayon davomida har bir xohlovchi KNAUF gips maxsuloti yoki gipskartonidan buyum yasash imkoniyatiga ega bo‘ladi.
«KNAUF ART» festivalining tashkil etilishi – bu O‘zbekiston quruvchilariga bizning minnatdorchiligimizni izhor etish va ularning jamiyat uchun ahamiyatini yana bir bor e’tirof etishning bir yo‘lidir. Har yili KNAUF o‘quv markazlarida yangi texnologiyalar va innovatsion materiallarga qiziqish bildirayotgan yuzlab mutaxassislar o‘z malakalarini oshiradilar. Biz barchangizni «KNAUF ART» festivaliga tashrif buyurib, Qurilish sohasi xodimlari kunini biz bilan nishonlashga taklif etamiz. Hurmatli quruvchilar, KNAUF kompaniyasi kasb bayramingiz bilan tabriklaydi. Eng qiziqarli g‘oya va loyihalaringiz muvaffaqiyatli amalga oshishiga tilakdoshmiz!», — deydi O‘zbekistondagi KNAUF korxonalari bosh direktori Dmitriy Deripalko.
O‘zbekiston hududlarida o‘tkaziladigan bayram tadbirlari jadvali
Shahar |
Sana |
O‘tkazish joyi |
Vaqti |
Buxoro |
05.08.2019 |
Abu Ali ibn Sino maydoni, Buxoro shahar hokimiyati oldida |
18:00-20:00 |
Farg‘ona |
Ahmad al-Farg‘oniy nomidagi bog‘ |
Qarshi |
06.08.2019 |
«ASL» bog‘i |
Andijon |
«O‘zbegim» SMda MAKRO oldidagi maydon |
Navoiy |
07.08.2019 |
A. Navoiy nomidagi markaziy madaniyat va istirohat bog‘i |
Namangan |
Bobur nomidagi bog‘ |
Jizzax |
08.08.2019 |
«Yoshlar markazi» bog‘i |
Urganch |
09.08.2019 |
A. Temur nomidagi bog‘ |
Samarqand |
A. Navoiy nomidagi bog‘ning «Yoshlik» filiali |
Nukus |
10.08.2019 |
Termiz |
«Bolajon» bog‘i |
Toshkent |
11.08.2019 |
Brodvey |
17:00-23:00 |
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 7-avgustdagi «O‘zbekiston Respublikasi qurilish sohasi xodimlari kunini nishonlash to‘g‘risida»gi PF-5136-sonli Farmoniga muvofiq, avgust oyining ikkinchi yakshanba kuni «O‘zbekiston Respublikasi qurilish sohasi xodimlari kuni» deb e’lon qilindi.
2017-yilning 21-dekabrida O‘zbekiston Respublikasining «O‘zbekiston Respublikasi qurilish sohasi xodimlari kunini belgilash to‘g‘risida»gi Qonuni imzolandi.
«Respublikada amalga oshirilayotgan qurilish va bunyodkorlik ishlarini jadallashtirish, bugungi kunda sohada qo‘lga kiritilayotgan yutuqlarni keng targ‘ib etish va sohada faoliyat olib borayotgan mutaxassislarni rag‘batlantirish» kasb bayramini nishonlashdir.
KNAUF kompaniyasi haqida:
KNAUF – oilaviy biznes tamoyillariga asoslangan hamda dunyo miqyosidagi faoliyatidan qat’i nazar, ushbu qadriyatlarni saqlab qola olgan xalqaro kompaniyadir. Bugungi kunda KNAUF xalqaro guruhi jahonda eng yirik qurilish materiallari ishlab chiqaruvchilaridan biri hisoblanadi. 1993 yilda KNAUF kompaniyasining Rossiyada investitsiya faoliyati boshlandi, so‘ngra O‘zbekiston, Qozog‘iston, Ukraina, Ozarbayjon va Gruziyada korxonalar xarid qilindi va tashkil etildi. Kompaniyaning marketing faoliyati MDHning qariyb barcha davlatlariga, Gruziya va Mo‘g‘ulistonga tarqaldi. MDH davlatlaridagi KNAUF korxonalari zamonaviy uskunalar bilan jihozlangan bo‘lib, barcha xalqaro guruh uchun yagona bo‘lgan ishlab chiqarish texnologiyasidan foydalanadi va oliy sifatli qurilish materiallarini ishlab chiqaradi. Sifat standartlari ham Germaniyadagi, ham MDH davlatlaridagi KNAUF korxonalari uchun yagona hisoblanadi.
O‘zbekiston, MDH davlatlari va jahondagi KNAUF guruhi to‘g‘risida batafsil ma’lumotni www.knauf.uz, www.knauf.ru, www.knauf.com saytlarida topishingiz mumkin.

В регионах Узбекистана стартует фестиваль «KNAUF ART» (фото)
Масштабное празднование Дня работников сферы строительства от компании КНАУФ по традиции пройдет в 12 городах Узбекистана. Жителей ждут народные гуляния и насыщенная развлекательная программа.
Республиканский тур «KNAUF ART» начнется 5 августа 2019 года и охватит все административные центры Узбекистана. В этом году празднование Дня работников сферы строительства пройдёт под слоганом «Стройте с KNAUF, празднуйте с KNAUF!». Праздничная программа будет расширена и дополнена по сравнению с прошлым годом. Помимо традиционных конкурсов с призами, выступлений фокусников, раздачи шаров и танцевальных активностей, жителей ждут стена-раскраска, аниматоры-ходулисты и творческие мастер-классы, во время которых каждый желающий сможет сотворить поделку из гипса или гипсокартона КНАУФ.
«Организация фестиваля «KNAUF ART» –  это наш способ выразить признательность строителям Узбекистана и в очередной раз подчеркнуть их значимость для общества. Ежегодно в учебных центрах КНАУФ проходят повышение квалификации сотни специалистов, которым интересны новые технологии и инновационные материалы. Мы приглашаем жителей прийти на фестиваль «KNAUF ART» и  отметить вместе с нами День Строителя. Уважаемые строители, компания КНАУФ поздравляет вас с профессиональным праздником. Желаем вам воплощения самых интересных затей и проектов!», — сказал генеральный директор предприятий КНАУФ в Узбекистане Дмитрий Дерипалко.
Расписание праздничных мероприятий в регионах Узбекистана
Город
Дата
Место проведения
Время
Бухара
05.08.2019
Площадь Абу Али ибн Сино, перед Хокимиатом Бухары
18:00-20:00
Фергана
Парк им. Ахмада Аль-Фаргони
Карши
06.08.2019
Парк «ASL»
Площадка перед МАКРО в ТЦ «Узбегим»
Навои
07.08.2019
Центральный парк культуры и отдыха им. А.Навои
Наманган
Парк им. Бобура
Джизак
08.08.2019
Парк «Ёшлар маркази»
09.08.2019
парк им. А. Темура
Филиал «Ёшлик» парка им. А.Навои
10.08.2019
Парк им. А. Темура
Термез
Парк «Болажон»
11.08.2019
Бродвей
17:00-23:00
Справка:
Указом Президента «О праздновании дня работников сферы строительства Республики Узбекистан» от 07.08.2017 года второе воскресенье августа было объявлено Днем работников строительства.
21.12.2017 был подписан Закон «Об установлении Дня работников сферы строительства Республики Узбекистан».
Целью установления профессионального праздника является «ускорение осуществляемых в республике строительных и созидательных работ, широкая пропаганда успехов, достигаемых в сфере строительства, и стимулирование специалистов».
О компании КНАУФ:
КНАУФ – международная компания, основанная на принципах семейного бизнеса и сумевшая сохранить эти ценности несмотря на глобальный масштаб деятельности. Сегодня международная группа КНАУФ является одним из крупнейших производителей стройматериалов в мире. В 1993 году началась инвестиционная деятельность КНАУФ в России, затем приобретались и создавались предприятия в Украине, Казахстане, Узбекистане, Азербайджане и Грузии. Маркетинговая деятельность распространилась практически на все страны СНГ, Грузию и Монголию. Предприятия КНАУФ в странах СНГ оснащены современным оборудованием, используют единую для всей международной группы технологию производства и выпускают строительные материалы высшего качества. Стандарты качества являются едиными как для предприятий КНАУФ в Германии, так и для стран СНГ.
Подробную информацию о группе КНАУФ в Узбекистане, странах СНГ и в мире, вы можете найти на сайтах www.knauf.uz, www.knauf.ru, www.knauf.com.