«O‘zmilliybank» Navoiy viloyatidagi bir qator loyihalarda ishtirok etmoqda
O‘tgan hafta «O‘zmilliybank» AJ tomonidan OAV vakillari uchun Navoiy viloyatiga press-tur tashkil etildi. Jurnalistlar safar davomida Navoiy shahri Karmana tumani «Yoshlik» MFY manzilida joylashgan o‘quv markazi bo‘ldilar.
«Karmana Profstroy» MChJ ga qarashli o‘quv markazi faoliyati «O‘zmilliybank» AJ bilan hamkorlikda yo‘lga qo‘yilgan bo‘lib, loyihaning umumiy qiymati 1 mlrd. 120 mln. so‘mni tashkil etadi. Shundan Bank tomonidan ajratilgan 920 mln. so‘m miqdoridagi kredit mablag‘i evaziga o‘quv jarayonini samarali tashkil qilish maqsadida zarur jihozlar sotib olingan.
Shundan so‘ng Press-tur ishtirokchilari Navoiy viloyati, Qiziltepa shahri, «O‘zbekiston» MFY manzilida joylashgan «Bo`ston Gumbazi» MChJ ga qarashli mehmonxona faoliyati bilan tanishdilar.
Aholiga sifatli mehmonxona xizmatlarini ko‘rsatib kelayotgan ushbu maskan loyihasining umumiy qiymati 1 mlrd. 195 mln. so‘mni tashkil etadi. Shundan «O‘zmilliybank» AJ tomonidan ajratilgan kredit summasi 500 mln. so‘mni tashkil etadi. Bugungi kunda mazkur mehmonxonada 5 nafar fuqaro ish bilan ta’minlangan.
Navbatdagi manzil Navoiy viloyati, Zarafshon tumani, «Navro‘z» MFY manzilida joylashgan non va non mahsulotlarini ishlab chiqarish faoliyati bilan shug‘ullanuvchi korxona bo‘ldi.
«Premium Service Zarafshan» MChJ ga qarashli mazkur korxona loyihasining umumiy summasi 639 mln. so‘mni tashkil etadi. Shundan «Yoshlar - kelajagimiz» jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan 439 mln. so‘m kredit summasi ajratilgan.
Bugungi kunda mazkur korxonada 10 ga yaqin fuqaro ish bilan ta’minlangan bo‘lib, korxona yiliga 100 mln. so‘mlik non va non mahsulotlarini ishlab chiqarish quvvatiga ega.
Navbatdagi manzil viloyatning Uchquduq tumanida joylashgan «Shaxzodbek Platinum Plus» MChJ bo‘ldi. Mazkur korxona «O‘zmilliybank» AJ bilan hamkorlik qilgan holda bugungi kunda shahar aholisi va mehmonlarga xizmat qilib kelayotgan supermarket faoliyatini yo‘lga qo‘ygan.
«Shaxzodbek Platinum Plus» MChJ o‘z ichida qandolatchilik, maishiy texnikalar, oziq-ovqat va nooziq-ovqat savdo do‘konlarini jamlagan maishiy xizmat ko‘rsatish kompleksini tashkil etish maqsadida «O‘zmilliybank» AJ 2 mlrd. so‘m miqdoridagi kredit mablag‘ini rasmiylashtirgan. Bugungi kunda mazkur supermarketda 30 ga yaqin fuqaro ish bilan ta’minlangan.
Shundan so‘ng Press-tur ishtirokchilari viloyatning Uchquduq tumani «Alisher Navoiy» MFY manzilida joylashgan tibbiy diagnostika markazi bilan tanishdilar.
Bugungi kunda «Panterra Black» MChJ ga qarashli mazkur muassasada 5 nafar malakali mutahassis ish bilan ta’minlangan. Aholiga sifatli tibbiy diagnostika xizmatini ko‘rsatib kelayotgan markazga «O‘zmilliybank» AJ tomonidan 500 mln. so‘m miqdorida kredit mablag‘lari ajratilgan.

«Узнацбанк» содействует реализации ряда проектов в Навоийской области
Напомним, что «Узнацбанком» был организован пресс-тур в Навоийскую область. В ходе пресс-тура участники ознакомились с деятельностью учебного центра расположенного в махалле «Ёшлик» Карманинского района.
Учебный центр ООО «Karmana Profstroy», создан совместно с АО «Узнацбанк». Общая стоимость проекта составляет 1 млрд. 120 млн. сум. Сумма выделенного кредита Банком составляет 920 млн. сумов. За счет выделенных средств приобретено необходимое оборудование для эффективной организации учебного процесса.
После этого участники пресс-тура ознакомились с деятельностью гостиницы, принадлежащей ООО «Bo`ston Gumbazi», расположенной по адресу сход граждан «Узбекистан» в районе Кизилтепа.
Несмотря на то, что данная гостиница, которая украшает своей красотой центр района, не давно начала свою деятельность уже занимает особое место среди потребителей. Гостиница может обслужит 60 посетителей одновременно. Сегодня в гостинице трудоустроены 5 граждан. Общая стоимость проекта составляет 1 млрд. 195 млн. сумов, сумма выделенного кредита Банком на оснащение здания гостиницы составляет 500 млн. сумов.
Следующий объект для ознакомления был ООО «Premium Service Zarafshan». Общая стоимость проекта предприятия, принадлежащего ООО «Премиум Сервис Зарафшан», составляет 639 млн сумов, сумма выделенного кредита АО «Узнацбанком» за счет средств Фонда «Молодежь – наше будущее» составляет 100 млн. сумов.
В настоящее время в предприятии трудоустроены около 10 граждан. Предприятие имеет производственную мощность хлеба и хлебобулочных изделий на сумму 100 млн. сумов в год.
Следующим объектом для ознакомления стал ООО «Shaxzodbek Platinum Plus» расположенный в Учкудукском районе области. Данное предприятие совместно с Банком запустило супермаркет, обслуживающий жителей и гостей города.
Сумма кредита предоставленный Банком Супермаркету в котором трудоустроены около 30 горожан составляет 2 млрд. сумов.
«
Еще одним наглядным примером росту сферы услуг в области был предприятие «Panterra Black» расположенный в сходе граждан махалли «Алишер Навоий» в Учкудукском районе области.
Сегодня в данном центре, принадлежащей ООО «Panterra Black», работает 5 квалифицированных специалистов. Сумма выделенного кредита Банком Медецинскому центру, оказывающий качественные диагностические услуги населению района составляет 500 млн. сумов