Prezident Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva, bugun, 5 dekabr kuni «ACWA Power» kompaniyasi raisi va «Vision Invest» kompaniyasi direktorlar kengashi a’zosi Muhammad Abunayan bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida tomonlar iqtisodiyotni modernizatsiya qilish va aholi turmush sifatini yaxshilashga salmoqli hissa qo‘shadigan energetika, sog‘liqni saqlash, raqamli texnologiyalar va boshqa tarmoqlarda qo‘shma loyihalarni amalga oshirish masalalarini muhokama qilgan.
«Uchrashuvda keyingi yillarda ishonchli rivojlanish sur’atlarini namoyish etayotgan Qoraqalpog‘istondagi istiqbolli loyihalarga alohida e’tibor qaratildi», – deb yozadi Saida Mirziyoyeva.

Руководитель Администрации президента Саида Мирзиёева провела встречу с председателем эмиратской компании ACWA Power и членом совета директоров Vision Invest Мохаммадом Абунаяном. Об этом глава администрации сообщила в своем Telegram-канале.
Стороны обсудили реализацию совместных проектов в области энергетики, здравоохранения, цифровых технологий и других отраслях, которые должны внести существенный вклад в модернизацию экономики и улучшение качества жизни населения.
«Отдельное внимание уделили перспективным проектам в Каракалпакстане, который в последние годы демонстрирует уверенную динамику развития», — написала Саида Мирзиёева.