«O‘zbekneftgaz»: Boshqaruv raisi boshchiligidagi «Ishchi guruh» tomonidan Buxoro neftni qayta ishlash zavodidagi ishlab chiqarish, rekonstruksiya va modernizatsiya ishlari holati o‘rganildi
«O‘zbekneftgaz» AJ Boshqaruv raisi Mehriddin Abdullayev boshchiligidagi «Ishchi guruh» a’zolari Qashqadaryo viloyatida tabiiy gaz qazib chiqrish holati bo‘yicha o‘rganish ishlarini yakunlab, Buxoro neftni qayta ishlash zavodida o‘rganish ishlarini davom ettirdi.
«O‘zbekneftgaz» AJ Boshqaruv raisining zavodga amaliy tashrifi doirasida korxona mutaxassislari bilan uchrashib, barcha ishchi-xodimlarni Mustaqillik bayramining 31 yilligi hamda Zavodning 25 yilligi tabriklab, so‘ngra zavodning joriy faoliyatiga oid muhim masalalar muhokama qilindi.
Asosiy e’tibor joriy yilning 8 oyi yakunlari, iqtisodiy va ishlab chiqarish ko‘rsatkichlari haqidagi masalalarga qaratildi.
Tashrif davomida «O‘zbekneftgaz» AJ Boshqaruvi raisi bayram kunlarida barcha soha ob’yektlarining ishonchli ishlashini ta’minlash, ishlab chiqarish jarayonlari holatini doimiy nazorat qilib borish zarurligini ta’kidladi.
Boshqaruv raisi boshchiligidagi «Ishchi guruh» a’zolari ishlab chiqarish ko‘rsatkichlarining bajarilishi, modernizatsiya ishlari holatini o‘rganish maqsadida Buxorodagi qayta ishlash korxonalari faoliyati bilan ham tanishdi. Dastlab, Qorovulbozor shahridagi quyish-to‘kish estakadasining rekonstruksiya qilish ishlari holati joyida o‘rganildi.
Qurilmaning asosiy strukturalari ko‘zdan kechirildi va bugungi kunga qadar amalga oshirilgan qurilish hajmlari namoyish qilindi.
«O‘zbekneftgaz» AJ Boshqaruv raisiga korxonada rahbarlar navbatchiligi, tezkor otryadlarning kechayu kunduz navbatchiligi, bayram kunlarida uzluksiz ishlash uchun moddiy-texnik resurslar, avtotransport vositalari tashkil etilgani, zarur zaxiralar yaratilgani haqida hisobot berildi.
Boshqaruv raisi tomonidan Buxoro neftni qayta ishlash zavodidagi ishlab chiqarish, rekonstruksiya va modernizatsiya ishlari holatiga doir ko‘rsatmalar berildi.
Maydonda sig‘imlar parki, ob’yekt infratuzilmasi, ko‘pikli yong‘in o‘chirish tizimining qurilish, qayta tiklash, temir yo‘l relslarini yotqizish ishlari olib borilmoqda. Aytish joizki, ishlarning katta qismini zavod mutaxassislari hamda ishchi-xodimlari tomonidan amalga oshirilmoqda.

«Узбекнефтегаз»: Члены «Рабочей группы» во главе с Председателем Правления изучили состояние производства и ходом реализации проекта реконструкции и модернизации Бухарского НПЗ
В рамках рабочего визита Председателя Правления АО «Узбекнефтегаз» на завод он встретился со специалистами предприятия, поздравил всех работников с 31-й годовщиной Дня Независимости и 25-летием завода, и обсудили важные вопросы, связанные с текущей деятельностью Бухарского НПЗ.
Особое внимание было уделено вопросам об итогах, экономических и производственных показателей завода за 8 месяцев текущего года.
В ходе посещения Председатель Правления АО «Узбекнфтегаз» отметил, что необходимо обеспечить надежную работу всех объектов предприятия в праздничные дни, осуществлять постоянный мониторинг обстановки производственных процессов.
Председателю Правлению АО «Узбекнефтегаз» было доложено, что на предприятии организовано дежурство руководителей, запланировано круглосуточное дежурство аварийных бригад, создан необходимый запас материально-технических ресурсов, транспортных средств для бесперебойной работы в праздничные дни.
Со стороны Председателя Правления даны соответствующие указания о ходе производства, реконструкции и модернизации Бухарского нефтеперерабатывающего завода.
На основании поручения АО «Узбекнефтегаз» Бухарским НПЗ на сегодняшний день ведутся работы по реконструкции сливо-наливной эстакады, где общая площадь территории составляет 15,75 га. Выполняются работы по демонтажу недействующих резервуаров и прокладка технологических трубопроводов.