«270 ming dollarlik» firibgarlik bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi
Toshkent shahrining Chilonzor tumani IIO FMB xabar berishicha, tanishining katta miqdordagi pulini firibgarlik yo‘li bilan qo‘lga kiritib, o‘z ehtiyojiga ishlatib yuborgan shaxsga nisbatan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.
Aytilishicha, 2022-yilning may oyidan oktyabr oyiga qadar 22 yoshli Anvar tanishi 23 yoshli Bositxonga qandolat mahsulotlarini sotish orqali tadbirkorlik qilishlarini va’da qilgan hamda bo‘lib-bo‘lib jami 270 000 AQSh dollarini firibgarlik yo‘li bilan olib, o‘z ehtiyojlari uchun sarflab yuborgan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi («Firibgarlik») 4-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Tergov davom etmoqda.

В Ташкенте 22-летний парень обманул своего знакомого на 270 тысяч долларов
В Ташкенте 22-летний парень обманул своего знакомого на 270 тысяч долларов, сообщает ГУВД города Ташкента.
По сообщению, поступившему из УКД ОВД Чиланзарского района, в период с мая по октябрь текущего года 22-летний Анвар взял у своего знакомого 23-летнего Боситхона 270.000 долларов США, сказав что будет заниматься предпринимательской деятельностью, реализуя кондитерскую продукцию. Получив деньги обманным путём, Анвар потратил деньги на собственные нужды.
В отношении него возбуждено уголовное дело по части 4 статьи 168 (Мошенничество) Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Следствие продолжается.